Tempo w jakim SUV-y zdobywają popularność jest niesłychane. Świadczyć o tym mogą rekordowe wyniki SEAT-a za 2019 rok. Z najnowszego raportu hiszpańskiej marki wynika, że aż 44 proc. z ponad 574 tys. sprzedanych w ubiegłym roku aut stanowiły SUV-y: SEAT Arona, Ateca i Tarraco. - W Polsce segment SUV zyskuje ostatnio szczególne uznanie w oczach osób zarządzających flotami firmowymi. Właśnie Arona w plebiscycie Fleet Awards Polska zdobyła tytuł najlepszego auta dla menedżera. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii konkursu, produkty, usługi i samochody flotowe wybierali nie tylko menedżerowie flot, osoby odpowiedzialne za zakupy i departamenty administracji, ale również przedsiębiorcy, w tym właściciele małych i średnich firm. – powiedział dziennik.pl Damian Nowicki, dyrektor sprzedaży marki SEAT.

Reklama
Seat Arona / SEAT

Zwycięska Arona jest najmniejszym modelem SUV w gamie SEAT-a. Jednak wymiary mogą mylić, ponieważ jej kompaktowe nadwozie skrywa funkcjonalne i zaskakująco obszerne wnętrze. Na tle rywali wyróżnia się też sportowym designem, za którym podąża dynamika prowadzenia. Podczas jazdy po mieście urzeka poręcznością, a na autostradach zaskakuje komfortem. - Arona jest na czasie również w dziedzinie technologicznych nowinek wspomagających człowieka za kierownicą. A wszystko to w połączeniu z intuicyjną obsługą, szeregiem multimediów, atrakcyjnie skalkulowaną ceną i 5-letnią gwarancją daje naprawdę ciekawą propozycję dla osób poszukujących nietuzinkowego auta do firmy. – podkreślił Damian Nowicki.

Jak przesiąść się do SEAT-a Arony?

Tu SEAT również staje na wysokości zadania i wspólnie z Volkswagen Financial Services w ramach programu SEAT for Business oferuje trzy możliwości finansowania. Nowoczesny Leasing Moc Niskich Rat z wysoką wartością wykupu lub klasyczny Leasing Moc Niskich Kosztów to dwa rozwiązania dedykowane dla najmniejszych firm, korzystających nawet z jednego auta. W obu przypadkach opłata wstępna może być zerowa, a procedury są tak proste, że decyzja o przyznaniu finansowania zapada w zaledwie 90 minut.

Reklama

Przedsiębiorcy z parkiem liczącym co najmniej 15 samochodów powinni z kolei spojrzeć na korzystne rozwiązania nazwane przez hiszpańskiego producenta Full Service Leasing.

Reklama

SEAT oferuje szeroką gamę samochodów, która odpowiada na różnorodne potrzeby przedsiębiorców, a Full Service Leasing to jedno z najbardziej konkurencyjnych obecnie rozwiązań finansowych dla firm powiedział Maciej Zwiewka, kierownik sprzedaży flotowej w Volkswagen Financial Services. Mocnymi punktami FSL są nie tylko znakomite warunki, ale także elastyczność i indywidualne podejście do klienta. Przedsiębiorca w szybki i łatwy sposób otrzymuje dynamiczne i niezawodne auto, a dzięki jednej stałej racie oraz jednej fakturze łatwiej mu kontrolować firmowy budżet – zauważył Maciej Zwiewka.

SEAT Arona / SEAT
Wybierając Full Service Leasing SEAT-a przedsiębiorca zapewnia sobie możliwość użytkowania floty samochodów bez dodatkowych i nieprzewidywalnych wydatków. Podczas całej umowy (trwającej od 2 do 5 lat) w stałej i niskiej miesięcznej racie zawarty jest koszt finansowania pojazdów (klient spłaca jedynie przewidywaną utratę wartości pojazdów w okresie umowy, a nie całą ich cenę) oraz dodatkowe usługi.
Są to m.in.:
  • całodobowa opieka Assistance z autem zastępczym,
  • pełna opieka serwisowa ASO SEAT, czyli przeglądy okresowe, zakup materiałów eksploatacyjnych (poza paliwem) i części zamiennych,
  • naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne,
  • wymianę i składowanie opon,
  • z kolei karta paliwowa ułatwi optymalizację kosztów związanych z rozliczeniami tankowań.
To co wyróżnia Full Service Leasing SEAT-a na tle rynku, to również możliwość pakietowego wieloletniego ubezpieczenia uwzględnionego w racie wynajmu podkreślił ekspert Volkswagen Financial Services.Zakres odpowiedzialności jest taki sam jak w przypadku ubezpieczenia rocznego, a przedsiębiorca ma gwarancję stałej stawki w całym okresie umowy, co oznacza brak ryzyka podwyżek związanych np. z sytuacją rynkową czy zaistniałymi szkodami wyjaśnił Maciej Zwiewka.

Ile to kosztuje w praktyce?

Wcieliliśmy się w przedsiębiorcę, który na potrzeby floty złożonej z 15 samochodów zastanawia się nad wynajmem SEAT-ów Arona i Ateca. Założyliśmy, że oba SUV-y będą użytkowane przez 3 lata, a łączny limit przebiegu w tym czasie nie przekroczy 60 tys. km. Na opłatę wstępną przeznaczyliśmy tylko 10 proc. wartości początkowej, a z listy usług oferowanych w ramach Full Service Leasingu wybraliśmy: pełen serwis, wymianę i przechowywanie opon, assistance oraz samochód zastępczy. Po naszej stronie zostały jedynie koszty ubezpieczenia i paliwa. Efekt? Po krótkim czasie na skrzynkę mailową przyszła tabela z dwiema kalkulacjami – dla modeli Arona i Ateca.

Model Seat Arona 1.0 TSI Seat Ateca 1.0 TSI
Cena brutto 72 400 zł 84 800 zł
Cena netto 58 862 zł 68 943 zł
Wpłata własna  10 proc. 10 proc.
Wpłata własna  5886 zł 6894 zł
Okres umowy (m-cy) 36 36
Liczba rat 36 36
Limit kilometrów 60 tys. km 60 tys. km
Finansowanie  769,88 zł 845,19 zł
Miesięczna rata oferty serwisowej 214,94 zł 116,94 zł
Suma 984,82 zł 962,13 zł
Okazuje się, że przy naszych założeniach, miesięcznie za wynajem Arony z dynamicznym silnikiem 1.0 TSI/115 KM w bogatej wersji Full LED, zapłacilibyśmy dokładnie 985 zł netto. Większa o klasę i przestronniejsza Ateca to także niecały 1000 zł netto.

- W przypadku Full Service Leasingu SEAT-a wysokość faktury za finansowanie i zarządzanie flotą nie zmienia się przez cały kontrakt. Przedsiębiorcy nie grozi żadne ryzyko z tym związane – bierze je na siebie SEAT. Do tego dochodzą raporty o eksploatacji pojazdów czy usługa door-to-door, w ramach której pracownicy firmy flotowej zajmują się transportem aut na przeglądy czy wymiany opon. Dzięki takiemu pakietowi usług, prowadzący biznes klient ma spokojną głowę i może w pełni skupić się na swojej własnej działalności – ocenił Maciej Zwiewka.

Niezwykle istotne jest też to, że po zakończeniu kontraktu auta można wymienić na nowe modele SEAT-a na podobnych zasadach, a dotychczasowe oddać np. dilerowi, nie martwiąc się o odsprzedaż czy utratę wartości samochodów.

____________________________________________________________________________________________________

W równej, miesięcznej racie Full Service Leasing SEAT-a zapewnia liczne usługi, takie jak: serwisowanie i naprawy mechaniczne wyłącznie w Autoryzowanych Stacjach Obsługi, zakup, przechowywanie i wymianę opon, karty paliwowe, usługi Assistance 24, samochód zastępczy, ubezpieczenia i likwidację szkód. Można indywidualnie dobrać powyższe elementy programu – Full Service Leasing jest ofertą, którą można elastycznie dostosowywać do potrzeb firmy. Wysokość raty jest stała i nie zmienia się w zależności od upływu czasu leasingu. Dzięki temu przedsiębiorca ma świadomość, że nie ponosi ryzyka związanego z wartością rezydualną swojego auta, czy rosnącymi kosztami serwisowania.

____________________________________________________________________________________________________

SEAT Ateca / SEAT