Jak przekazała policjantka mężczyzna zgłosił się na policję, ponieważ jak twierdził na terenie Targówka został mu skradziony ford. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału mienia na Pradze-Północ i policjanci z grupy operacyjnej "Skorpion”.

Reklama

– Zgodnie z informacją uzyskaną od pokrzywdzonego, do kradzieży miało dojść na początku stycznia br. Policjanci prowadzący to postępowanie, kierując się zawodowym doświadczeniem, zwrócili uwagę na kilka nieścisłości w zawiadomieniu 20-latka – przekazała sierż. szt. Irmina Sulich.

Jak się potem okazało, mężczyzna wszystko wymyślił, a policjanci mają do czynienia z tzw. "zgłoszeniówką". Funkcjonariusze ustalili bowiem, że 20-latek rzekomo skradzionym pojazdem najpierw spowodował kolizję, po czym uciekł z miejsca zdarzenia, pozorując włamanie do samochodu przez wybicie szyby.

– Postępowanie w sprawie kradzieży zostało umorzone, a materiały przekazano do prokuratury. 20-latek odpowie za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań – podała sierż. szt. Irmina Sulich.