Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy są na miejscu, wynika, że kierowca autobusu najprawdopodobniej wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i tam, w momencie zawracania, zderzył się z jadącym w tym samym kierunku po torowisku tramwajem - poinformowała st. asp. Karina Kamińska oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Reklama

Wyjaśniła, że w wyniku zderzenia pojazdów kilkanaście osób zostało poszkodowanych, w tym motorniczy. Mężczyzna w efekcie zderzenia został uwięziony w kabinie, a potem został z niej wyciągnięty przez straż pożarną. Kamińska nie była jeszcze w stanie podać dokładnej liczby osób, które odniosły obrażenia. Nie wiadomo też, jak poważny jest ich stan. Wcześniej służby miejskie mówiły o 13 poszkodowanych.

Autokarem z niemieckimi numerami rejestracyjnymi kierował obywatel Niemiec. Mężczyzna został przebadany alkomatem: był trzeźwy.

Przesłuchujemy osoby, które były świadkami zdarzenia, zabezpieczamy ślady, sprawdzamy czy kamery monitoringu zarejestrowały to zdarzenie - poinformowała oficer prasowa.

Podkreśliła, że kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu w centrum miasta. Zamknięta jest dla ruchu ulica Okopowej w kierunku Huciska oraz jeden pas w przeciwnym kierunku - podała.

W miejsce części tramwajów, wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa.