Zaskakująca decyzja koncernu. Pierwsza w historii fabryka Mercedesa w Polsce zwiększa zatrudnienie o 100 proc.

| Aktualizacja:

Koncern Daimler zakończył prace budowlane na terenie fabryki silników Mercedesa w Jaworze na Dolnym Śląsku. Ukończono największą halę produkcyjno-montażową. Niemiecki gigant zdecydował również, że w nowej fabryce zatrudni o 100 proc. więcej osób niż zapowiedział w 2017 roku, na początku inwestycji.

wróć do artykułu
  • ~korpo-szczur (były)
    (2018-07-07 09:28)
    Obym się mylił, ale wydaje mi się, że jedynie kwestią czasu będzie język ukraiński w fabryce, a może i hinduski - takie są niestety obecnie tendencje. Bezwzględnie maksymalna minimalizacja. Płace raczej będą, jak w regionie - nikt nie będzie wychodził przed szereg (jest określony percentyl wyngrodzenia w regionie i tyle). Eldorado wynagrodzeń w firmach z kapitałem zagranicznym, wchodzących do Polski pod koniec lat 90 i na początku lat 2000 minęły i raczej już nie wrócą. Obecnie, praktycznie wszędzie na obszarach produkcyjnych, zatrudnieni są Ukraińcy za płacę minimalną, Polacy na stanowiskach kierowniczych i wyżej. Jeśli schemat korporacyjny będzie zachowany, to najlepsi specjaliści wykwalifikowani na starcie, będą mieli szansę na objęcie stanowisk kierowniczych za przyzwoite pienądze, ale to za jakiś czas...
  • ~ABC123
    (2018-06-26 08:19)
    Jaka będzie średnia płaca w tej fabryce?
  • ~motek
    (2018-06-26 00:54)
    Na końcu każdego silnika spalinowego jest rura wydechowa...
  • ~Turysta Wołomin.
    (2018-06-25 20:58)
    Boże miej w opiece tych co jadą do Małkinii k Ełku na urlop. Byliśmy tam wszyscy mamy boleriozę. Na plaży krowy pojone w wodzie. Robią placki do wody i oddają mocz. Połamany pomost i miliony kleszczy w trawie.
  • ~Szwejk. Narodowiec.
    (2018-06-25 17:05)
    Teraz zapewne kupili teren, a potem zmienia plany. Naiwni. Po co dzisiaj klasyczne "silniki" chyba ze do samochodow wojskowych Wojska Polskiego!!! Potem szantaz na czesci albo w ogole sabotaz ba etapie zamowienia. Dosc Niemcom bez granic!!!!
  • ~Qukiz
    (2018-06-25 16:54)
    To lewackie narodowce juz sie nie pluja ze Niemiec szuka Polaka na robota? Trolle zmienily taktyke?
  • ~raz dwa trzy
    (2018-06-25 16:04)
    We Wrocławiu i okolicach nie ma ludzi do pracy więc zaraz będzie płacz. Poza tym według starych zasad pieszczenia niemieckich inwestorów zapewne Daimler przez 20 lat jest zwolniony z płacenia podatków.
  • ~Teresa
    (2018-06-25 12:47)
    Dostali dotacje od państwa Polskiego milionowe, to zatrudniają. Taka prawda.
  • ~Donnek Tfusek
    (2018-06-25 12:42)
    PIS roz ździ nasze gospodarcze relacje z zachodem. A taka ładna była ta peowska kamieni kupa. Miały być sankcje, a są większe inwestycje. Coś nie tak. Muszę pogadać z Merkelową, bo ta chyba nie zrozumiała o co ją prosiłem, albo co gorsza zrozumiała ale już mnie olewa.
  • ~dm1
    (2018-06-25 12:17)
    PO = lactwo! Jakaż to nieprzyjemność rużo, alymenciarze, nowoczesne nieuki, kuń który muwi, natychmiast lecieć do Brukseli POtuPOwywać hophophop!
  • ~~Ja(bis)
    (2018-06-25 12:09)
    kraj bezprawia a ci zwiekszaja zatrudnienie niedobrze !!!!!!!!!!
  • ~heheh
    (2018-06-25 11:50)
    To znów totalna opozycja będzie się pluła...