Piją, jadą i okazują się niewinni. Ministerstwo Zbigniewa Ziobry chce to ukrócić

Nietrzeźwy kierowca bierze udział w wypadku, a potem twierdzi, że pił dopiero po kraksie – policja coraz częściej spotyka się z takimi sytuacjami. Resort sprawiedliwości chce je całkowicie wyeliminować.

wróć do artykułu
  • ~tor
    (2018-06-20 20:43)
    Panie ministrze ,a co z sędzią złapanym na jezdzie po spożyciu ,zostaje zawieszony i otrzymuję 50% wynagrodzenia a kolesie po fachu przez 3 lata nie osądzili go powodując przedawnienie . Takie coś pózniej szybko, bo kolesie mają juz czas zając się jego sprawą odzyskuje stracone uposażenie z odsetkami . Ale tak obiektywna ponoć w tamtych czasach KRS nie zajęłasie sprawą
  • ~ajax
    (2018-06-20 20:55)
    Dlaczego sprawcy śmiertelnych wypadków drogowych zwłaszcza ci prowadzący pod wpływem alkoholu, narkotyków czy rażąco naruszający przepisy ruchu drogowego są traktowani łagodniej jak inni zabójcy, a samochód nie jest traktowany tak samo jak narzędzie takie jak np. broń palna czy nóż?Przez to kara dla drogowych zabójców przewidziana w KK to maksymalnie do 12 lat pozbawienia wolności, a nie do 25 czy dożywocia.Może czas zmienić prawo zwłaszcza dla drogowych zabójców recydywistów, a takich nie brakuje, niestety?!
  • ~TUSK2020
    (2018-06-20 21:36)
    nasz program 500+: POtrzebujemy rocznie 500 tysięcy imigrantów z Afryki, Heil $oros, Heil Juncker, allahu abkar
  • ~lon
    (2018-06-20 21:39)
    Pan Minister co tydzień obiecuje zamykanie coraz to nowych przestępców . Niech się przestanie wygłupiać.
  • ~lon
    (2018-06-20 22:21)
    Historia się powtarza, jak za Ministra Sprawiedliwości sp Lecha Kaczyńskiego i jego zastępcy Wiceministra Ziobry więzienia zapchane na maksa , pokoje miłości , świetlice, łaznie wszystko przerobione na cele. A prawdziwi mordercy łazili po wolności bo brak miejsc do odsiadki.
  • ~motek
    (2018-06-20 23:17)
    Prawomocnie skazany przestępca jako minister.
  • ~motek
    (2018-06-20 23:19)
    A to Broszka jechała po pijaku?...
  • ~tylko konfiskata
    (2018-06-20 23:39)
    pijaków na drogach zawdzięczamy SLD i PO ! w sejmie , kilkakrotnie, różne partie, zgłaszały projekty ustaw, przewidujące konfiskatę auta, które prowadzi pijak!! Projekty owe, upadały po pierwszym czytaniu, bo SLD i PO były przeciw!! w szeregach sld i po jest sporo pijaczków i pijaczek, taka ustawa godziłaby w nich!!
  • ~Agent stasi
    (2018-06-21 09:36)
    Bo łone jak wałęsowicz cierpią na pomroczność jasną
  • ~abcd
    (2018-06-21 10:43)
    Włosi wprowadzili pojęcie zabójstwa drogowego: we Włoszech ustawa wprowadza kary od 8 do 12 lat więzienia dla kierowców, którzy spowodowali wypadek ze skutkiem śmiertelnym pod silnym wpływem alkoholu (co najmniej 1,5 promila) bądź narkotyków lub przekroczyli dozwoloną prędkość o co najmniej 50 kilometrów na godzinę. Gdy zginie więcej niż jedna osoba, kara może wzrosnąć do 18 lat.
  • ~Bacamaca
    (2018-06-22 06:49)
    Nie powinno się karać za samą jazdę po pijaku, ale jeśli taki delikwent spowoduje wypadek powinien być surowo ukarany!
  • ~mws
    (2018-06-22 18:33)
    "Co ciekawe, zakaz nie będzie obowiązywał kierowców biorących udział w kolizji." - jakoś tego nie rozumiem....?

Może zainteresować Cię też: