Współpraca, jak zaznaczono, będzie prowadzona w otwartym właśnie centrum badawczym w Seulu. Kolejny taki ośrodek zostanie otwarty w koreańskiej stolicy do końca 2018 r.

Reklama

Jak wskazał koncern LG Electronics, wspólne prace badawcze będą dotyczyć rozwijania technologii bezprzewodowej 5 generacji (tzw. G5), dzięki której przekazywanie danych będzie odbywać się znacznie szybciej niż przy użyciu obecnych rozwiązań. Technologia ta jest kluczowa dla pojazdów poruszających się bez kierowcy.

Według AP badania prowadzone przez specjalistów LG Electronics i Qualcomm mają też dotyczyć innych technologii bezprzewodowych niezbędnych do bezpiecznego poruszania się po drogach inteligentnych samochodów. LG nie ujawnił jednak szczegółów tych prac.

LG Electronics jest, jak podkreśliła AP, jednym z czołowych producentów telewizorów i sprzętu AGD, który boryka się jednak ze spadkiem sprzedaży swych telefonów komórkowych. W związku z tym próbuje dywersyfikować działalność m.in. poprzez dostarczanie komponentów do tzw. connected cars, czyli aut na stałe połączonych z siecią.