Oferta koncernu Daimler przewiduje premię za wymianę używanego auta z jednostką wysokoprężną (normy od Euro 1 do Euro 4) na nowy osobowy model marki Mercedes lub smart electric drive. Przy kupnie "merca" z silnikiem Diesla spełniającym normę Euro 6 lub napędem hybrydowym plug-in przysługuje 9 tys. zł netto premii, a za zakup całkowicie elektrycznego smarta - 5 tys. zł netto.

Reklama

Warunkiem skorzystania z oferty jest pozostawienie w rozliczeniu używanego samochodu z homologacją osobową spełniającego normę emisji Euro 4 bądź zezłomowanie starszej osobówki spełniającej normę Euro 3 lub starszą. Premia przysługuje za pozostawienie/zezłomowanie auta dowolnej marki - pod warunkiem, że jest zarejestrowane na nazwisko obecnego właściciela (firmę) przez co najmniej 6 miesięcy (licząc do 18 sierpnia 2017 r.).

Mercedes

BMW daje większe rabaty

Śladem Mercedesa zdecydowało się pójść BMW i również uruchomiło w Polsce program dopłat o nazwie EcoBonus. Na premię mogą liczyć osoby, które zdecydują się na zakup nowego samochodu BMW lub MINI o napędzie elektrycznym, hybrydowym lub wyposażonego w silnik spalinowy o emisji CO2 nie przekraczającej 130g /km.

Rabat obowiązuje po oddaniu w rozliczenie dotychczasowego auta. W przypadku zakupu BMW, kwota dofinansowania wyniesie 17 tys. zł brutto (dostępna jest dla posiadaczy aut z normą Euro 4 lub niższą). Oferta MINI dotyczy właścicieli aut z normą Euro 5 lub niższą, a upust to 8,5 tys. zł brutto.

dziennik.pl

W przypadku obu niemieckich koncernów akcja dofinansowania obowiązuje do końca 2017 roku.

Orientacyjne okresy obowiązywania norm emisji spalin (daty dla poszczególnych producentów mogą się różnić): Euro 1: lata 1992-1995; Euro 2: lata 1996-1999; Euro 3: lata 2000-2004 i Euro 4: lata 2005-2009.