Amerykańska firma Divergent 3D zasłynęła z tego, że stworzyła pierwszy na świecie supersamochód wydrukowany na drukarce 3D. Auto o nazwie blade waży 635 kg. Producent podaje, że silnik wytwarza 700 KM, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 2 sekundy.

Reklama
Divergent 3D / Mel Lindstrom

Ogromny potencjał w takim konstruowaniu aut najwyraźniej zauważyli szefowie Grupy PSA, bo zdecydowali się nawiązać współpracę z Divergent. Ci drudzy mają udostępnić PSA opracowaną przez siebie technologię druku 3D w metalu. I nie planują skupiać się one na opracowaniu pojedynczych komponentów do samochodów.

Współpraca ma zaowocować przekształceniem procesów projektowania i produkcji całej konstrukcji aut. W efekcie PSA będzie wytwarzać (drukować?) pojazdy lżejsze, bezpieczniejsze pod względem wytrzymałości konstrukcji, bardziej ekonomicznie, a przez to mniej uciążliwe dla środowiska.

- Jesteśmy pod wielkim wrażeniem nowych, obiecujących możliwości, jakie otwiera technologia firmy Divergent 3D. Mówimy o rewolucyjnej przemianie w naszej branży - stwierdził Carlos Tavares, szef Grupy PSA.

Divergent 3D / Mel Lindstrom
Divergent 3D