Zakład General Motors Manufacturing Poland (GMMP) rozpoczął seryjną produkcję holdena astry na rynki Australii i Nowej Zelandii. Pierwszy model, polakierowany na czerwono i z turbodoładowanym silnikiem benzynowym 1.4/150 KM, trafi do na rynek australijski.

- Nowa astra, zdobywca tytułu "Samochodu Roku 2016", zyskała międzynarodowe uznanie ekspertów i publiczności, a przede wszystkim klientów. Do chwili obecnej w całej Europie otrzymaliśmy już ponad 250 tys. zamówień. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że ten produkowany w Gliwicach bestsellerowy model będzie oferowany również na rynkach Australii i Nowej Zelandii - powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland Gliwice i Tychy oraz GM Powertrain Szentgotthard.

Zakład GM Manufacturing Poland wytwarza samochody dla czterech marek koncernu General Motors: Opla, Vauxhalla, Buicka i Holdena.

Z Gliwic na Antypody

W Gliwicach, poza właśnie rozpoczętą produkcją nowej astry, dla Holdena powstaje jeszcze astra GTC, sportowa astra VXR i kabriolet cascada. Auta mają kierownicę z prawej strony oraz logo z lwem, zwane lion and stone (z ang. lew i kamień).

Polskiemu zakładowi General Motors stuknęło niedawno 20 lat od podpisania umowy inwestycyjnej. Przypominamy, że pierwszym samochodem jaki został wyprodukowany w Gliwicach był opel astra classic - licznik śląskiej fabryki ruszył 31 sierpnia 1998 roku. Obecnie fabryka ta jest jednym z największych pracodawców w regionie, zatrudniającym w trzech oddziałach ok. 3900 osób. Od ponad 16 lat zakład produkuje samochody na różne rynki w Europie, Afryce, Ameryce Północnej, Azji i Oceanii oraz jest jednym z największych eksporterów w Polsce. Polski zakład należy też do najlepszych w rodzinie koncernu General Motors pod względem poziomu zużycia energii.