10 lipca około godziny 22:30 policjanci z dzierżoniowskiej drogówki, patrolując ul. Dzierżoniowską w Bielawie zauważyli pojazd poruszający się ze znaczną prędkością.

Reklama

Videorejestrator wskazał, że kierowca audi porusza się w terenie zabudowanym z prędkością 129 km/h, a wiec przekroczył dozwoloną prędkość aż o 79 km/h. W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Kierowca sam oświadczył, że wcześniej wypił kilka piw. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1,3 promila. Ponadto okazało się, że 35-latek z Dzierżoniowa nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci ustalili, że właścicielem pojazdu jest pasażer i to on użyczył mu samochód wiedząc, że pił wcześniej alkohol.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą dzierżoniowscy policjanci. 35-letni kierowca odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia. Poniesie też konsekwencje za prowadzenia pojazdu bez uprawnień oraz znacznego przekroczenia dozwolonej prędkości. Właściciel pojazdu odpowie natomiast za udostępnienie samochodu osobie nietrzeźwej.

Reklama