- Powstanie Kampusu Motoryzacyjnego stworzy nowe możliwości biznesowe w ramach europejskiej branży motoryzacyjnej dla Goodyeara, firm partnerskich i Luksemburga. Jako współzałożyciel i jedna z pierwszych firm, które będą działać na terenie kampusu, liczymy na współpracę z innymi innowacyjnymi firmami w zakresie projektowania, testowania i wdrażania nowych pomysłów - tłumaczył prezes Goodyeara na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Jean-Claude Kihn.

Reklama

- Kampus Motoryzacyjny dostarczy profesjonalistom z branży motoryzacyjnej nowe narzędzia i infrastrukturę, dzięki którym będą w stanie utrzymać dynamikę rozwoju, a tym samym innowacyjność i konkurencyjność, na rynku, który nieustannie ewoluuje. Ośrodek, w którym zatrudnienie znajdzie 4 tys. osób, stanie się reprezentacyjną >>witryną - podkreślił minister gospodarki Luksemburga Etienne Schneider.

Szacuje się, że w nowym obiekcie w Luksemburgu zatrudnionych zostanie 1,5 tys. osób w tym około tysiąca naukowców, inżynierów i techników z centrum innowacji, jak również pracowników regionalnych i globalnych firmy, pracujących obecnie na terenie Luksemburga.