Bywa, że czasem najbardziej zaawansowane systemy nie uratują przed stłuczką, czy otarciem a nawet połamaniem zderzaka przy niewielkiej prędkości. Według danych branży ubezpieczeniowej do tej kategorii należy obecnie około 70 proc. zgłaszanych kolizji.

Reklama

Nissan twierdzi, że znalazł sposób na błyskawiczną naprawę uszkodzonego samochodu. Otóż japońska firma wprowadza w życie program "pre-painted" czyli produkcję zderzaków wraz z lakierowaniem.

Pomysłodawcy twierdzą, że dzięki zapasowi gotowych, polakierowanych zderzaków dilerzy w całej Polsce mogą każdorazowo zagwarantować dokładne dopasowanie koloru i fabryczną jakość wykończenia tego elementu. Zamówiony zderzak jest dostarczany do warsztatu już następnego dnia.

Nissan

Lakierowane zderzaki są dostępne do aktualnych nissanów juke, qashqai i note, a także do wszystkich wersji poprzednich generacji każdego z tych trzech modeli. Wraz z nissanem qashqai+2 daje to łącznie 7 modeli i 28 kolorów nadwozia. Oferta obejmuje zarówno przednie, jak i tylne zderzaki.

Przypominamy, że analogiczny projekt dotyczący lakierowanych nakładek na lusterka boczne, Nissan uruchomił w 2012 roku.