Trzęsienie ziemi w Oplu. Od kiedy niemiecką marką rządzi Karl-Thomas Neumann, firma robi wszystko, żeby kierowcy pożądali jej samochodów. I widać pierwsze efekty…

Reklama

Opel (wraz z marką Vauxhall w Wielkiej Brytanii) osiągnął najlepsze wyniki sprzedaży od 4 lat, mimo wycofania się z rynku rosyjskiego. Według wstępnych danych w 2015 roku firma dostarczyła kierowcom ponad 1,1 mln pojazdów, czyli o ponad 35 tys. egzemplarzy więcej niż w 2014 roku. Wzrost wyniósł zatem 3,3 proc. i był nieco wyższy od analogicznego wskaźnika dla całego rynku europejskiego. Udział Opla w europejskim rynku wzrósł już trzeci rok z rzędu, do ok. 5,8 proc. Marka odnotowała także najlepsze wyniki sprzedaży i najwyższy udział w rynku od 2011 r.

Niemiecka marka świetnie radzi sobie i nad Wisłą - w 2015 Opel zanotował w Polsce najlepszy roczny wynik sprzedaży od 11 lat. Producent zajmuje 4. pozycję, a astra produkowana w Gliwicach, corsa i mokka należą do aut najchętniej wybieranych przez klientów indywidualnych (łącznie do kierowców trafiły 31 894 samochody osobowe i dostawcze do 3,5 t; wzrost o ponad 13 proc. w porównaniu do 2014).

Opel GT powraca w 2016

Teraz okazuje się, że niemiecki producent po ponad 50. latach postanowił przywrócić do żywych jeden ze swoich najsłynniejszych modeli. Przypominamy, że jesienią 1965 roku na salonie we Frankfurcie zaprezentowano coupe o nazwie GT Experimental.

Opel

Trzy lata później (1968 r.) na drogi wjechała seryjna wersja GT (z techniką i silnikami kadetta) i z miejsca urodą oraz ceną podbiła serca kierowców marzących o… amerykańskiej corvette. Po drodze w 2007 roku próbowano wskrzesić ten model na bazie pontiaka solistice, ale o tym epizodzie ludzie z Opla woleliby zapomnieć…

Dziś za to oficjalnie potwierdzono, że w Rüsselsheim pracują nad zupełnie nową wersją legendarnego GT. Już wiosną w czasie salonu samochodowego w Genewie zadebiutuje auto o nazwie GT concept.

Opel

Niemiecka prasa donosi, że do jego konstrukcji, podobnie jak w pierwowzorze, wykorzystano popularny model. Jaki? Nowa astra pasuje jak ulał - jest lżejsza o 200 kg i bardziej zwinna niż poprzednia generacja, dlatego idealnie nadaje się na bazę nowego coupe.

Opel

Szef niemieckiej firmy Karl-Thomas Neumann zapowiada nowego GT jako ważny krok w rozwoju marki. - To będzie zupełnie nowe spojrzenie na Opla - obiecuje przed kamerą w pierwszym filmie zwiastującym marcową premierę prototypowego sportowca.

Opel