Potwierdziły się niedawne informacje, że Lexus zamierza wyposażyć swego flagowego SUV-a w silnik wysokoprężny. Model LX 450d jest już dostępny w Rosji.

Reklama

Sprzedawana na wybranych rynkach poza Europą luksusowa terenówka oferowana była dotychczas jako model LX 570 z potężnym, benzynowym silnikiem V8 o pojemności 5,7 litra i mocy 383 KM.

Teraz kierowcy mogą również wybrać wersję LX 450d, napędzaną znanym z toyoty land cruiser 4,5-litrowym dieslem V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Jednostka o mocy 272 KM i maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm powinna rozpędzać auto od 0 do 100 km/h w 8,6 sekundy i spalać średnio 9,5 l oleju napędowego na 100 km.

Lexus
Reklama

W przeciwieństwie do wariantu z silnikiem benzynowym, którego wnętrze mieści osiem foteli w trzech rzędach, oferowany w Rosji model LX 450d ma kabinę pięciomiejscową z dwoma rzędami siedzeń.

Czy Lexus LX 450d trafi do salonów w innych rejonach świata? Wersja wysokoprężna może pojawić się w Australii, gdzie Lexus zarejestrował znak handlowy "LX 450d", duże zainteresowanie luksusowym SUV-em z silnikiem Diesla wyrażają też klienci w RPA.