Ten unikatowy przewodnik multimedialny zawiera informacje o 26 pojazdach: od przedwojennego motocykla Sokół 1000 i samochodu marki Stoewer V5, po niezwykle popularne na polskich drogach fiaty, polonezy czy autobusy Jelcz.

Reklama

"Usłyszymy odgłos silników, zobaczymy wcześniej niepublikowane zdjęcia archiwalne, fragmenty kronik filmowych i dane techniczne wszystkich pojazdów" - wymienia Jacek Ogrodniczak z Muzeum Techniki i Komunikacji Miejskiej w Szczecinie. Muzealnik zaznacza, że aby móc zaznajomić się ze wszystkimi informacjami trzeba spędzić z wirtualnym przewodnikiem kilkanaście godzin.

W aplikacji znalazły się również wywiady z konstruktorami, rajdowców oraz pasjonatów i kolekcjonerów zabytkowych motocykli, samochodów czy tramwajów. Zawiera ona także trzy gry edukacyjne dla dzieci.

Multimedialny przewodnik dostępny jest w języku polskim, niemieckim i angielskim. Zawiera również podstawowe informacje dotyczące godzin otwarcia i cen biletów do Muzeum Techniki i Komunikacji Miejskiej w Szczecinie.