Zwiezda, rosyjska telewizja kontrolowana przez ministerstwo obrony, chwali się na swoje stronie, że złożyła ofertę pracy Jeremy'emu Clarksonowi.

Reklama
Media

Stacja proponuje mu pracę prezentera w programie motoryzacyjnym, który wkrótce ma pojawić się w ramówce Zwiezdy. Rosjanie zapraszają Brytyjczyka do Moskwy by ustalić szczegóły współpracy. Na dowód opublikowali zdjęcie przesłanego listu.

Media

Rosyjska TV zrelacjonowała także treść odpowiedzi jaką odesłał rzecznik Clarksona Daniel Rix.

Reklama

Przedstawiciel Brytyjczyka zapewnił ich o przekazaniu oferty, wyraził też nadzieję, że Clarkcon odpowie na ich propozycję.

Mogę sobie wyobrazić, że takie show mogłoby stać się carem wśród rosyjskich programów motoryzacyjnych - stwierdził Rix.

Przypominamy, że Clarkson w jednym z odcinków "Top Gear" testując zaporożca stwierdził: Ma tutaj dziurę, więc możecie wjechać na zamarznięte jezioro i łowić ryby! Nawet w maybachu tego nie ma.

Jeremy Clarkson zwolniony z Top Gear

Jeremy Clarkson, który był gwiazdą kultowego programu "Top Gear" stracił kontrakt z BBC. W wewnętrznym śledztwie ustalono, że Clarkson w trakcie awantury ubliżał producentowi za to, że ten nie zorganizował mu ciepłego posiłku. Na koniec prezenter uderzył producenta "Top Gear".

Reklama

Mimo, że dyrektor generalny BBC Tony Hall mówił o "wielkim żalu", stacja zdecydowała się nie przedłużać współpracy z dziennikarzem. Wyjaśniła przy tym, że swym zachowaniem przekroczył on granicę, a tym samym nie pozostawił im wyboru.

Program miał na całym świecie około 350 mln fanów, dla których Clarkson był główną atrakcją na równi z samochodami, które poddawał bezlitosnej ocenie po morderczych i wymyślnych testach.

CZYTAJ TAKŻE BBC zwalnia Clarksona. Co dalej z pogramem "Top Gear"?>>>

Co zrobią Richard Hammond i James May? Wcześniej zapewniali, że w "Top Gear" raczej nie wystąpią, jeśli Clarkson wyleci na bruk.

"The Telegraph" twierdzi, że Jeremy Clarkson może podpisać nowy kontrakt z coraz popularniejszą amerykańską siecią Netflix. W efekcie słynna trójka z "Top Gear" miałaby pojawić się w nowym motoryzacyjnym show w nowej stacji.