Sprawdzenie nie było prowadzone przypadkowo - wyjaśnia rzecznik ITD Alvin Gajadhur. Na 10 pętlach i w zajezdniach badano każdego kierowcę, a więc kontrole nie były wyrywkowe.

Reklama

Kontrole odbywały się od 6.30 rano w dwóch turach, to co cieszy to fakt, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi - dodaje Gajadhur. Rzecznik dodaje, że dzisiejsza akcja była pierwszą tak dużą przeprowadzoną w Warszawie. Sprawdzono trzeźwość kierowców, którzy obsługują dużą część linii autobusowych w stolicy mówi rzecznik ITD.

Wszyscy zatrzymywani kierowcy autobusów miejskich poddali się kontroli. Sprawdzenie stanu trzeźwości trwało kilka sekund.

Kierowcy autobusów miejskich są przyzwyczajeni do badań trzeźwości - mówi starszy inspektor Jacek Żabowski z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu. Kierowcy nie stwarzają problemów przy badaniu trzeźwości, dlatego że przy każdej rutynowej kontroli na drodze sprawdzana jest kondycja kierowcy - dodaje Żabowski.

Inspekcja Transportu Drogowego zapowiada częstsze kontrole kierowców autobusów nie tylko na liniach miejskich, ale także podmiejskich. ITD prowadzi kontrole w miastach, na przystankach i w zajezdniach, a także na głównych drogach krajowych.