W bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców pojawiło się w listopadzie ponad 28 200 takich aut, to o 0,65 procent więcej niż przed rokiem i blisko 15 procent mniej niż w październiku.

Reklama

Wyniki całego bieżącego roku będą jednak znacznie lepsze - szacuje prezes Związku Dealerów Samochodów Marek Konieczny. Jak powiedział sprzedaż nowych aut w całym 2014 roku powinna być wyższa o 12-15 procent w porównaniu do roku ubiegłego.

Konieczny zwrócił jednak uwagę, że taki stan rzeczy może się nie utrzymać zbyt długo ponieważ jest efektem nowości i zmian prawnych. Szef ZDS zwrócił też uwagę, że nowe samochody kupują i rejestrują w Polsce przede wszystkim przedsiębiorcy. Zdaniem szefa Związku Dealerów Samochodów ciągle za mało jest w tej puli użytkowników prywatnych.

W listopadzie zarejestrowano w Polsce ponad 24 tysiące nowych samochodów osobowych. Najpopularniejsze w tej kategorii były skoda octavia i toyota yaris. Liczba zarejestrowanych lekkich aut dostawczych nie przekroczyła w listopadzie czterech tysięcy. Najpopularniejszym modelem był fiat ducato.