General Motors Manufacturing Poland rozpoczyna zatrudnienie ponad 300 nowych pracowników w fabryce w Gliwicach. Będą oni częścią załogi produkującej kolejną generację całkowicie nowego opla astry.

Reklama

Produkcja nowego modelu planowana jest pod koniec 2015 roku, jednak nowo zatrudnione osoby zaczną pracować już na początku 2015 roku.

Obecnie produkcja w gliwickim zakładzie odbywa się w systemie dwuzmianowym, jednak w związku ze zbliżającym się wprowadzeniem kolejnej generacji modelu oraz oczekiwanym wzrostem wielkości produkcji, niezbędne jest zwiększenie liczby zatrudnienia - mówi w rozmowie z portalem dziennik.pl Wojciech Osoś, szef biura prasowego General Motors.

Jak się dowiadujemy proces rekrutacji rozpocznie się niezwłocznie. Wszystkie nowe miejsca pracy dotyczą stanowisk produkcyjnych.

Jest to kolejny ważny krok dla naszego zakładu w Gliwicach. Wprowadzając nowy, ekscytujący produkt oraz oczekując zwiększenia wielkości produkcji, chcemy zatrudnić wysoko wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników - powiedział Andrzej Korpak, dyrektor zakładu General Motors Manufacturing Poland.

Gliwicki zakład zatrudnia obecnie 3 tys. pracowników i produkuje aktualnie oferowaną generację opla astry oraz kabriolet cascada.

Sprzedaż Opla w Polsce w okresie od stycznia do września 2014 roku wyniosła 19 389 samochodów osobowych i była o ponad 40 proc. większa niż w analogicznym okresie 2013 roku. Udział w rynku samochodów osobowych wyniósł 7,91 proc.. Opel astra jest najbardziej popularnym modelem marki w Polsce.

Inne
Inne