Drugie życie "na zakładzie". Jak klocki Lego i kanapki uratowały FSO

| Aktualizacja:

Po wygaszeniu produkcji samochodów na warszawskim Żeraniu niewielu ekspertów dawało grupie spółek szanse na przeżycie. Tymczasem osiem z nich ma się dobrze i zatrudnia dodatkowych pracowników

wróć do artykułu
  • ~okradziony zgodnie z prawem
    (2014-09-25 10:37)
    To i tak dobrze. Nasi zarządzający utrzymali miejsca pracy. Szacunku do nich, nauczył ich L. Wałęsa z czarną mafią. Lechu ma kapitalizm, klechy komunizm, a robole, wolny rynek.
    Kto zrobi porządek z górnikami? ZUS-u nie płacą /jak klechy/ ale strajkują, a nawet blokują tańszy węgiel z Fed. Rosyjskiej. Oni mają mieć dobrze, a reszta pogardzanych przez nich Polaków, ma ich utrzymywać. Bo Polskę to oni w życi mają.
    Za takie pieniądze pracować nie będą. A won do Angli lub Niemiec - tam manna z nieba leci.
  • ~Burak Banana
    (2014-09-25 10:58)
    Cuda Chyzego Rója

    w stoczniach strzyc psy

    w hutach - rozmnazac króliki

    w zakladach przemyslowych - agencje towarzyskie
  • ~prof bydłoszewski
    (2014-09-25 11:50)
    platformiane powinny tam urządzić obchody 25-lecia IIIRP. Te ruiny idealnie odzwierciedlają "sukcesy" tej bandy
  • ~abc
    (2014-09-25 12:06)
    W FSO związki zawodowe w latach 90. nie zgodziły się na przejęcie przez VW. Amerykanie chcieli zainwestować w Ursusa, ale solidaruchy się nie zgodziły. I kto mi teraz powie, że związek zawodowy służy pracownikom?
  • ~jimmy blue
    (2014-09-25 14:14)
    nie cierpię wpisów typu "okradziony zgodnie z prawem" , górnik , ksiądz i kto jeszcze znajdzie się na tablicy nienawiści. Majątek narodowy rozkradziono, robotników i pracowników oszukano. Żyją dobrze syndycy, gangsterzy gospodarczy, miernoty polityczne i inne dorobkiewicze - wazeliniarze. Jak być dobrym obywatelem tego państwa ?.
  • ~obsrev 2
    (2014-09-25 14:30)
    ~abc2014-09-25 12:06 i bardzo dobrze. Gdyby przejęli z USA, to już by dawno Żerań zbankrutował. Nie bądź taki gratisowy agent USA. Lepiej, że Polak zarządza tym co ma, niż za bezcen wyprzedaje krwawicę komunistyczną - Rosjanie nam tego w prezencie nie dali.
    Rządzą wtedy nami inni. A nie swoi. Wolę swoje szuje u władzy niż obce szuje.
    Iranowi /cesarz Reza Pahlevi/, Libii, Korei, też pomogli. Afganistanowi i Irakowi, pomagają do dziś. Jedź tam i się bogać. A głupot na forum nie wypisuj - lizusek największych prawych i sprawiedliwych złodziei i morderców tego świata.
  • ~marcelek
    (2014-09-25 14:58)
    ogromny sukces 25lecia tzw.wolnej Polski! Kupa śmiechu i żal d... ściska!
  • ~Sumarka Talar.
    (2014-10-01 12:46)
    WSTYD I HAŃBA ;-(TYLE MOŻNA POWIEDZIEĆ O TYM ,CO PO POLSKIM .FSO. POZOSTAŁO ,WSTYD, MI ZA TAKI KRAJ ,DZIĘKUJEMY WIELKIEMU BRATU ,RÓWNIEŻ, I PANOM Z KORYTA ,CO POMOGLI ,NIE ZBLIŻYĆ ,SIĘ ZACHODNIEMU INWESTOROWI .VW. CZY INNYM ,SKORO SAMI NIE POTRAFILIŚMY UTRZYMAĆ ...FSO... TO MOGLIŚMY Z PARTNEREM Z INNEGO KRAJU ,MOGLIBYŚMY MIEĆ AUTA JAK ..SKODA..DACIA..I LADA ROSJA ..JUŻ NIE DŁUGO ,KLOCKI LEGO STRASZNE ,RANIĄCE KAŻDEGO POLSKIEGO SYMPATYKA POLSKIEJ MOTORYZACJI ,JAK FILMIK NA YU TUBE GOODBYE ...FSO...PAN MINISTER PEWIEN OBIECAŁ RAZ ODRODZENIE POLSKIEJ MOTORYZACJI ,ALE NIC JAK ZAWSZE ,ODWIEDZIŁ URSUSA ,ZA TO.CZEMU NIE MY POLACY???MAMY ZDOLNYCH INŻYNIERÓW STUDENTÓW ,MŁODYCH ,I JESZCZE TROCHĘ PATRIOTÓW ...TYLKO OBY TA WSPÓŁPRACA WYGLĄDAŁA JAK .VW-SKODA.A NIE MAN-STAR.ALE DZIWNE ,ŻE NIKT NIE POMYŚLI O NOWEJ SPÓŁCE UTWORZONEJ ,W NASZEJ PIĘKNEJ KOCHANEJ STOLICY ...AK SYRENA MELUZYNA...MOŻE TEN PAN POLAK ,BIZNESMEN CHCĄCY WSKRZESIĆ SAMOCHÓD SYRENA ZECHCĘ PRODUKOWAĆ POJAZD W FSO ,TAK TEŻ KIEDYŚ WSPOMNIAŁ .SĄ KU TEMU WARUNKI ,KWESTIA DOGADANIA SIĘ ,MAMY NOWĄ PANIĄ PREMIER ,MOŻE DO NIEJ TRZEBA SIĘ ZWRÓCIĆ...SZKODA ..FSO.. PIĘKNE LOGO KAWAŁ HISTORII ,POLSKIE PRACY W DUŻEJ MIERZE SPOŁECZNIE ,WYSIŁKIEM NASZYCH POPRZEDNIKÓW ,DZIADKÓW.BUDOWANO KRAJ Z PIOSENKĄ NA USTACH ,UKOCHANY KRAJ UMIŁOWANY KRAJ.TROSZKĘ WSPARCIA I ZAINTERESOWANIA ,PAŃSTWA ,NIE [TYLKO WSPIERAĆ ZAGRANICZNE FIRMY POD KAŻDYM SPOSOBEM].ALE TEŻ WSPARCIA INSTYTUCJI PAŃSTWOWYCH Z WARSZAWY ,ORAZ NAS SAMYCH POLAKÓW ,CHCEMY JESZCZE POWIEDZIEĆ ...POLSKA MOTORYZACJA WCIĄŻ ŻYJE...