Deutsche Bank we współpracy z Toyotą proponuje bezzwrotne dofinansowanie kredytu na samochód z funduszy Unii Europejskiej. Łączna korzyść dla klienta to nawet ponad 20 tys. zł - donosi "Puls Biznesu".

Reklama
Toyota

Grant pochodzący z funduszy europejskich ma na celu zwiększenie popytu na auta z niską emisją dwutlenku węgla. Program jest przeznaczony wyłącznie dla przedsiębiorców. Z oferty prawdopodobnie będzie mogło skorzystać 1,5 do 2 tys. osób, które zdecydują się na zaciągnąć kredyt na zakup auta. Bezwzględnym warunkiem skorzystania z oferty jest udokumentowana sprzedaż lub zezłomowanie dotychczasowego pojazdu.

Od lat nie udało się w Polsce uzyskać żadnych rządowych zachęt do wymiany aut na nowe. Program dofinansowania prowadzony przez nas wspólnie z Deutsche Bankiem jest dowodem na to, że można - mówi Witold Nowicki, dyrektor handlowy Toyota Motor Poland. - Na początku chcieliśmy program ograniczyć wyłącznie do samochodów hybrydowych. Gównie ze względu na niską emisję dwutlenku węgla i skromne zapotrzebowanie na paliwo. Ostatecznie objęliśmy nim całą ofertę Toyoty i Lexusa - dodaje Nowicki.

Dla branży motoryzacyjnej w Polsce jest to pierwszy program dopłat do zakupu nowych aut. W innych krajach, jak Hiszpania, Francja, Holandia, czy Niemcy rządy dopłacały do nowych samochodów. Dotowano w ten sposób krajowych producentów oraz pozbywano się z dróg starych i mało ekologicznych pojazdów. Polski rząd nie zdecydował się na podobny projekt.