AKCJA DGP: Jak walczyć z chamstwem na drogach? "Kierowcy są jak osoby niedorosłe"

| Aktualizacja:

Cwaniak, spryciarz, cham – to określenia, którymi polscy kierowcy obrzucają się nadzwyczaj często. Ze zjawiskiem musiał się spotkać każdy, kto prowadził samochód po naszych drogach. Jak z nim walczyć?

wróć do artykułu
  • ~krasnoludek
    (2014-08-25 07:45)
    Podstawowe pytanie, jak cham ma walczyc z chamstwem? pas possible!
  • ~Achmed
    (2014-08-25 08:51)
    wszystko przez prymitywny katolizm .
    Allach was wyzwoli
  • ~Polak szmaciaż
    (2014-08-25 09:03)
    Najprostszy sposób świata walki z chamstwem na drodze przyszedł od naszego wschodniego sąsiada ROSJI, są to wideorejestratory. Pokazują obiektywnie nasze zachowania na drogach w czasie, w którym "NIKT NAS NIE WIDZI". , bo przy policji to jeździmy o 10 km/h mnij niż pozwalają przepisy. To takie obywatelskie "samoodchamianie"
    Dopóki obywatele Polski i policja, nie zrozumieją bardzo społeczn0-pożyteczna rolę one odgrywają będziemy mieli na drogach rzeźnię!!!

    Nie przekonują mnie mistrzowie świata, którzy jeżdżą najlepiej na świecie, nie przekonują mnie głosy o obronie wizerunku, nie przekonują mnie opinie,że się nie donosi. TRUP NA DRODZE JEST TRUP!!!
    Czy to zrobił niedoszły jeszcze mistrz świata, czy może sąsiad, a może osoba która nie chce ujawnić swojego cudownego wizerunku- życia to nikomu nie zwróci.

    Pozdrawiam Wszystkich i oczekuję ataku ze strony mistrzów świata polskich szos i obrońców swojego przestępczego wizerunku.
    Oczywiście też Policję, która robi co może aby obywatelom zohydzić "społeczny donos".
  • ~podatnik
    (2014-08-25 09:16)
    Tak jak przed wojną sobie radzono. Za każde k..wa, h..j i inne znane, a popularne wulgaryzmy, leciał mandat lub grzywna, od ręki. Było to wykroczenie. Tak było trochę po wojnie, czyli po 1945 r. Potem nasi milicjanci zaprzestali. No i do dnia dzisiejszego, nie robi tego policja i straż miejska. Budżet by zyskał.
    Za zwrócenie uwagi naszym demokratom i ludziom walczącym o wolność, prawym i sprawiedliwym katolikom, to można dostać w żeby. Bo honor jest ci u nich wielki. Kultury tylko nie ma. Największe fekalia płyną z usta T. Rydzyka - i co wierni biją brawo i sami potem tak gadają.
  • ~dziadek
    (2014-08-25 09:16)
    Powołane przeze mnie we wszystkich komendach wojewódzkich specjalne zespoły mają wyłapywać takie osoby nie tylko bezpośrednio na drodze, lecz także koncentrować się na wyłapywaniu ich poprzez internet - zapewnia komendant.

    Nic dodać nic ująć, po prostu ręce i ciul.. opadają
  • ~maniek
    (2014-08-25 09:29)
    Natomiast policjanci w sposób kulturalny potrafią załatwić każdego kierowcę.
    Z uśmiechem na twarzy mówi o wielkości kary i ilości punktów ostrzegając,że jeszcze może zaproponować więcej .
  • ~@marek
    (2014-08-25 09:37)
    do marek, arek.. tys sie bratku z hu.. na lby pomienial!
  • ~podatnik
    (2014-08-25 09:37)
    Jakie chamstwo w rozmowach i w stosunku do oponenta, takie chamstwo i w aucie.
    A tak jak pracują na ulicy służby porządkowe, tak pracuje drogówka. Najlepsze są opinie biegłych z prawa drogowego - np.; pomroczność jasna, czy w sprawie prezydenta Wrocławia Dutkiewicza /kolizja/ lub Froga. Zależy, kto po chamsku się zachowuje. Jaśnie państwu i ustosunkowanym wolno wszystko.
  • ~@Achmed
    (2014-08-25 09:39)
    Achmed - wyp.ier.da.laj. do swojej ISIS Lojczyzny, tu w Polsce nikt cie nie chce widziec ani sluchac pierdo.lo.. ny brudasie!
  • ~Michał
    (2014-08-25 09:57)
    Obecnie przemoc i chamstwo są lansowane a przez to powszechne w naszym życiu codziennym no to i na drodze też...
  • ~disbeliever
    (2014-08-25 09:59)
    Na tym polega TuSSko-Amber-Gold!
    Trzeba sprowadzic niemiecką Polizei.
    Oni potrafią "wyprostowac CWANIACZKÓW-POLACZKÓW"
    W niemczech Polacy jeżdżą prawidłowo!
    Panstwo, TuSSkoland jest nieskuteczne, policja za słaba.
  • ~bum-bum
    (2014-08-25 10:31)
    Za bezpieczeństwo na drodze w równym stopniu odpowiadają jej użytkownicy i to od ich zachowania zależy czy będą tysiące trupów i kalek każdego roku.
  • ~ątróbka
    (2014-08-25 10:32)
    re: disbeliever

    A co ma Tusk do tego wszystkiego?Obojętnie kto by tutaj rządził byłoby to samo.
  • ~gyrc
    (2014-08-25 10:37)
    Zawsze spory odsetek polskich kierowców jezdzil ZA SZYBKO I NIEPRZEPISOWO! Od lat. I tak jest o procent lepiej niż to co 10,lat temu, ale to niezauważalna zmiana... Niektórzy jeżdżą strasznie, nie stosują się do ograniczeń prędkości, wyprzedzają przed wzniesieniem itd. Jak walczyć z tym chamstwem? Ostatnio jadąc 50 i 677, które powinny być odciążone jesli chodzi o TIRY ( TIRY NA TORY!!) niektórzy szpanujący niemieckimi autami wyprzedzali 120 gdy ograniczenie bylo do 70 !!!
  • ~rok2014
    (2014-08-25 11:10)
    ci kierowcy co otrzymali prawko za kadencj tyfuska to som z niedorozwojem umyslowym jak jurys owsik robta co chceta
  • ~rok2014
    (2014-08-25 11:12)
    a co POwinna robic policbuda ,PO zatrzymaniu takiego kierowcy zamiast uPOminac od razu POwinni wreczac PAMPERSY ,a zamiast nowych egzaminow zabawa w piaskownicy
  • ~Led
    (2014-08-25 11:26)
    Czytając te opinie skojarzyłem to trochę inaczej , od czego zaczyna się to chamstwo zaczyna się od nieumiejętności jazdy kierowców krótko pisząc , rozmowy przez telefon , włączanie kierunkowskazu na zakrętach nie orientowaniu się jaki był znak w danym momencie, robienie sztucznego korka nie mówiąc o brawurowej jeżdzie , te mankamenty powodują najwięcej złośliwości i chamskich odzywek między kierowcami a nieudacznikami drogowymi nawet na stacjach benzynowych.
  • ~obserwator
    (2014-08-25 12:33)
    Czytam i czytam a oczom nadziwić się nie mogę. jakie chamstwo na ulicy takie na forach internetowych. Zamiast obrzucać się błotem potraktujmy sprawę na serio. Policja jako taka nie pomaga na chamstwo?. pomóżmy policji i SOBIE przede wszystkim. Jak napisał jeden z " forowiczów": WIDEOREJESTRATOR I DONOS OBYWATELSKI.
    Zamiast biadolić i biadolić wziąć się do roboty i małymi kroczkami zmieniać Kraj na lepsze. Po jakiś czasie będzie przyjemniej bezpieczniej, chyba warto?
  • ~@achmed
    (2014-08-25 12:45)
    BURAKU KAPUSCIANY - nawet 'swego' imienia nie potrafisz poprawnie napisac!

    Idz, bij PUSTYM czubem w posadzke 'nawiedzony' TRYMITYWIE - twoj allah - A NIE ALLACH - niech ci uzyczy kszte rozumu!
  • ~fakt niezaprzeczalny
    (2014-08-25 12:46)
    W POmatolskiej POlsce CHAMSTWO TO NORMA - nie tylko na drogach!