Mazda ogłosiła, że globalna produkcja trzech modeli (CX-5, 6 i 3) z pełną gamą technologii skayactive przekroczyła pierwszy milion i na koniec marca 2014 r. wyniosła 1 040 000 egzemplarzy.

Reklama

Próg miliona wyprodukowanych aut został przekroczony po około 2 latach i 4 miesiącach od uruchomienia produkcji mazdy CX-5 w listopadzie 2011 r.

Co to jest skyactiv? W skład rozwiazań wchodzą nowe silniki benzynowe i diesla Mazdy oraz ręczne i automatyczne skrzynie biegów, karoseria i podwozie. Zdaniem swoich twórców tych sześć wynalazków ma przynieść obniżenie masy aut, znaczne zmniejszone zużycia paliwa oraz emisji dwutlenku węgla we wszystkich modelach.

Aktualnie Mazda produkuje trzy modele z pełną gamą technologii skyactive w Japonii, Meksyku, Tajlandii i Chinach oraz sprzedaje je w ponad 100 krajach i regionach.

Japoński producent planuje wprowadzenie kolejnych pięciu zupełnie nowych modeli z technologią skyactive do roku fiskalnego kończącego się w marcu 2016 r. Na liście jest m.in. nowa generacja mazdy2.

Reklama