Ponieważ nowa spółka, powstała na początku tego roku z fuzji obu firm, wybrała na swoją siedzibę prawną Amsterdam, następne zebrania odbywać będą się już w Holandii. Dyrektor generalny przypomniał, że działając samodzielnie włoski Fiat był dziesiątym na świecie producentem samochodów, a Chrysler dwunastym. Razem są na siódmej pozycji.

Reklama

Nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy w 2018 produkowali sześć milionów aut, stwierdził Marchionne, dodając, że liczy przede wszystkim na rynek amerykański. Jego zdaniem w Europie sytuacja długo jeszcze się nie poprawi, mimo to - przynajmniej we Włoszech - nie ma mowy o zwolnieniach.

Dyrektor generalny ujawnił, że produkowany w naszym kraju fiat 500 nie przyjął się na chińskim rynku. W ubiegłym roku sprzedano tam tylko 1100 sztuk tego samochodu.

Przypominamy, że zakład w Tychach rozpoczął swoją działalność w 1975 roku. W śląskiej fabryce Fiata aktualnie jest produkowany: fiat 500, abarth 500, lancia ypsilon i ford ka. Auta są eksportowane do niemal 70 krajów świata.