Trwają tam przygotowania do wdrożenia systemu teleinformatycznego, który ma umożliwić przeprowadzenie nowego egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Zmiany te obowiązują od 19 stycznia.

Reklama

Niedostępne dla zdających są między innymi ośrodki w Siedlcach, Kielcach, Łodzi czy Nowym Sączu. W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu zorganizowano wewnętrzne szkolenia pracowników, którzy mają obsługiwać nowy system.

Wszystko po to, aby uniknąć jakichkolwiek błędów - tłumaczy jeden z sądeckich egzaminatorów Tadeusz Kunka. Waldemar Olszyński, dyrektor Małopolskiego Ruchu Drogowego w Nowym Sączu liczy na to, że pierwszy egzamin na nowych zasadach będzie można przeprowadzić już jutro. Jak tłumaczy, system jest już pełni wdrożony. Brakuje jedynie dostępu do bazy danych o kandydatach na kierowców, prowadzonej przez wydział komunikacji w nowosądeckim starostwie. Dane zawarte w tworzonych tam profilach kierowców są niezbędne, by można było kogokolwiek dopuścić do egzaminu.

Według nowych przepisów, podczas egzaminu teoretycznego kursanci muszą teraz odpowiedzieć na 32 pytania, wcześniej było ich 18. Nie obowiązuje już zestaw ponad 500 ogólnodostępnych pytań. Zastąpiła go tajna baza nawet z 5 tysiącami pytań.