Kia potwierdza oficjalnie - w drugiej połowie 2013 roku koreański producent zadebiutuje w klasie golfa GTI i innych z gangu szybkich i wściekłych. Kia zastosuje w starciu z rywalami podwójne uderzenie - do walki staną trzydrzwiowy pro_cee’d GT i pięciodrzwiowy cee’d GT.

Reklama

Pod maską waleczne turbobenzynowe serce o pojemności 1,6 połączone z sześciobiegową skrzynią manualną. Możliwości? 204 KM i 265 Nm zadba o frajdę z jazdy. Jak zapewnia producent odmiana GT ma do 100 km/h przyspieszać w 7,9 s. Tych co mu podskoczą na drodze silnik opluje przez podwójny wydech.

Wygląd? Szybki cee’d będzie nawijał asfalt na 18-calowe koła. Zza felg połyskiwać mają czerwone zaciski hamulców. W przednim zderzaku mają połyskiwać czteropunktowe światła do jazdy dziennej układem przypominające kamienie szlachetne w pierścionku.

W kabinie kubełkowe fotele ze znaczkiem Recaro i aluminiowe nakładki pedały.

Oba samochody będą produkowane w słowackiej fabryce Kii w Żylinie od połowy maja 2013 roku. Kia pro_cee’d GT i cee’d GT oficjalnie zadebiutują w czasie marcowego salonu samochodowego w Genewie.