Opony zimowe obowiązkowe. Zobacz, kiedy dostaniesz mandat

Kiedy mandat za zupełnie nowe wykroczenie? Właśnie wyszły na jaw nowe fakty dotyczące zmian w kodeksie drogowym. Wiadomo od kiedy do kiedy trzeba będzie mieć zimówki. Ich brak będzie słono kosztował.

wróć do artykułu
  • ~abc
    (2012-09-12 11:51)
    I w trosce o bezpieczeństwo dopuszczą tez do rejestracji w Polsce samochodów z kierownicą po prawe stronie. Co za obłuda .
  • ~vh
    (2012-09-12 11:54)
    co z ta glebokoscia bieznika - do znacznikow lub 4mm
  • ~Ewa z poznania
    (2012-09-12 12:04)
    Znowu Rząd posłuchał LOBBY i trzeba wydać kasę na zimówki,a ja zimą jestem niedzielnym kierowcą ,a zapewne jest takich wielu.Trzeba będzie poczekać do wiosny.To się oszczędzi na benzynce.
  • ~Byle kto
    (2012-09-12 12:18)
    Skoro 95% kierowców zmienia opony na zimowe to po co wprowadzać obowiązek. Nie mają się czym zajmować w sejmie. Może niech wprowadzą minimalną wysokość bieżnika na butach zimowych i obowiązek ich noszenia.:(((
  • ~wacuś
    (2012-09-12 12:22)
    Kto zarobi ? Czy ci, którzy zaproponowali takie regulacje mają coś wspólnego z wytwórcami (dystrubutorami) opon ? Jak było z gaśnicami ? Ot, zaś ktoś musi się obłowić.
  • ~Uczciwy
    (2012-09-12 12:23)
    Jeśli temperatura w listopadzie, czy w marcu będzie ok. 10-15 stopni, kto zwróci nam za zużywanie się opon w wysokich temperaturach? Na zimówkach jeździ się do 6 stopni. Wiadomo, że w zimie zakłada się zimowe opony dla własnego bezpieczeństwa, ale dlaczego w listopadzie?
  • ~papay
    (2012-09-12 12:26)
    A co z oponami całorocznymi ??? pewnie nikt o tym nie pomyślał
  • ~Greń
    (2012-09-12 12:28)
    PO nienawdzi Polaków, szkodliwe, zabijające światła w dzień a teraz to g.wno. Kontrowersyjny Tusk szkodzi Polsce.
  • ~tom
    (2012-09-12 12:36)
    95% kierowców zmienia opony na zimowe a oni chcą wprowadzić obowiązek zmiany. Lepiej by sie zajeli poważniejszymi problemami!!!
  • ~DDD
    (2012-09-12 12:40)
    Pewnego dnia a było dawno, dawno temu w kraju nad rzeką W spotkało się trzech braci ZBYCHU RYCHU i GRZECHU na cmentarzu (a jakże), a noc była ciemna i bezksiężycowa. Nachylając się ku sobie szeptali coś o opończach, następnie z za pobliskiego grobowca wychyliła się mroczna postać o wyglądzie sopla lodu, a była to zima (ta zaczynająca się od 1 Listopada) klepnęła konfidencjonalnie trzy postacie po surdutach w miejscu największej kieszeni, a za niedługi czas starszyzna zmieniła datę rozpoczęcia się zimy i dni chłodniejszych, a pospólstwo musiało wydać dukaty na rzecz nowej zimy, zaopatrującej w opończe przeznaczone na zimę.
  • ~mire
    (2012-09-12 12:48)
    Dlaczego właśnie od 1 listopada,w taki dniu?
  • ~kierowca
    (2012-09-12 13:01)
    Opona zimowa po 2 sezonach użytkowania nadaje się tylko do wyrzucenia.Traci przyczepność bez względu na wielkość bieżnika.
    To zdrowy rozsądek kierowców powinien im dyktować czym jeżdzić, jak jeżdzić i na jakich obonach a nie nasze POciechy parlamentarna które JKM określa jako -używająć POprawności POlitycznej - jako normalni inaczej. Słyszłem o takim eksperymenicie polegającym na zawieszeniu tzw. przepisów o ruchu drogowym i ku zdumieniu podejmujących taką decyzję - liczba wypadków uległa radykalnemu zmniejszeniu.
  • ~Bi@ły
    (2012-09-12 13:05)
    A zimowy płyn do spryskiwaczy? I jeszcze piesi w letnim obuwiu...
  • ~złośliwy
    (2012-09-12 13:08)
    Firmy oponiarskie "wylobbowały czy po prostu "kupiły" sobię tę ustawę? Niczym Amber Gold czy Sobiesiak?
  • ~gdfg
    (2012-09-12 13:11)
    A jaka będzie KARA za jazdę na OPONACH ZIMOWYCH podczas DESZCZU?! Te opony nie nadają się do jazdy po wodzie! Samochód tańczy już przy 50 km/h
  • ~wojtek
    (2012-09-12 13:15)
    Oni uwielbiają zakazy.
    Skończy się na tym, że wyjeżdzając z garażu już będziemy płacili mandat,
    no bo przecież stwarzamy zagrożenie na drodze.
    Znieść immunitet i przydzielić stujkowego do każdego posła (z podwójnym bloczkiem mandatowym).
  • ~w.
    (2012-09-12 13:24)
    mam nadzieję ze stały posterunek policyjny przy Sejmie będzie kontrolował pojazdy wybrańców narodu.
  • ~,,
    (2012-09-12 13:31)
    juz całkiem zgłupieli
  • ~>>>>>>> Zibi <<<<<<<