Opony zimowe obowiązkowe. Zobacz, kiedy dostaniesz mandat

Kiedy mandat za zupełnie nowe wykroczenie? Właśnie wyszły na jaw nowe fakty dotyczące zmian w kodeksie drogowym. Wiadomo od kiedy do kiedy trzeba będzie mieć zimówki. Ich brak będzie słono kosztował.

wróć do artykułu
  • ~kajor
    (2019-11-01 21:04)
    I bardzo dobre, zimówki to bezpieczeństwo w zimie. Zwłaszcza, że nie są aż tak drogie, do swojego transita w aso forda za nowe opony już z montażem płaciłem 379 złotych. Nie jeste źle.
  • ~kowalski
    (2015-12-15 18:31)
    Może by zorganizować jakiś zbiorowy protest???!!! Przecież wiadomo, że opony zimowe to przemielone odpady opon przechodzonych i nie spełniają żadnych warunków technicznych urządzeń, które odpowiedzialne są za bezpieczeństwo. Zmuszanie ludzi, wmawianie im, że te opony zapewniają jakieś bezpieczeństwo to kolejne oszustwo koncernów. Pytam - jaki niezależny od koncernów oponiarskich wydał jakąkolwiek opinię o tych oponach, gdzie przeprowadzono niezależne i rzetelne badania tych opon? Wszystkie opinie pochodzą od instytutów zorganizowanych przy wytwórniach opon, a więc zależnych finansowo od wytwórni, więc jak one mogą nie być stronnicze. Wpycha się nam na siłę kompletnie oszukańczy produkt i udowadnia, że jest bezpieczniejszy od normalnych opon. Udowadnia oczywiście w celu wywołania popytu i spowodowania sprzedaży tychże. Tera zna dokładkę jest to jeszcze przepis prawny. SKANDAL - KONCERNY RZĄDZĄ!!!
  • ~Piotr Mysłakowski
    (2014-11-01 13:09)
    A co z motocyklami...nie ma zimowych opon do nich ani zakazu jazdy od 1 listopada do 15 marca,,, to jawna dyskryminacja, powiesic ich za jaja,albo na zsyłke wysłać. Kraj absurdów...Proponuje obalić rząd ,,zrobić rewolucje jak nasi ojcowie i dziadkowie,,,kraj sprzedali i sie z nas smieja,,,
  • ~StJ
    (2014-02-26 23:37)
    Nabijanie kabzy producentom oPOn!!! Lobbing wygrywa z demokracją!! W tej sprawie POwinno być referendum!! Przy mokrej nawierzchni, a taka jest już przy temp. -5 stopni C zimówka jest bardziej niebezpieczna od zwykłej oPOny!! Kiedyś przed wyborami napisałem wierszydełko, w którym pisałem, ze POsłowie mają w dupie elektorat!! Ustawa o oPOnach zimowych jest POtwierdzeniem tej tezy;
    w czasie wyborów te szuje
    mają cieczki mają ruje
    POtem zaraz PO wyborach
    mają w dupie elektorat!!
    Dla nich liczy się lobbysta
    PO niziołkach każdy dżysta!!!
  • ~zniesmaczony
    (2013-11-18 19:41)
    Brak elementarnych kompetencji i podstawowych komórek odpowiedzialnych za myślenie mają ci spece od bezpieczeństwa! Wstydzę się że jestem polakiem, gdy czytam te bzdury o obowiązku używania opon zimowych. Weźcie się "spece" za poprawę stanu naszych dróg i ich odśnieżanie (po naukę do Niemców!) Wymyśliliście i wymusiliście już jazdę na światłach, a teraz zimówki. Tak, tak po kieszeni, to podatnika i nic od siebie. Gdy będziemy zarabiać jak Niemcy czy Finowie to wówczas co innego. Wiecie tylko jak doić kierowców z każdej strony jakby to od nich jedynie zależała poprawa bezpieczeństwa na drogach. Kto ma olej w głowie to sam założy zimówki. A wy spece do kopania buraków, a nie do rządzenia.
  • ~Jack
    (2013-10-26 12:28)
    W USA - kraju , ktory jest swiatowa potega samochodowa - nie ma obowiazku zmiany opon na zimowe. I nic sie przez to nie dzieje.. Mysle, ze bedzie to , podobnie jak te poronione napstrzone przy drogach fotoradary - sprawiajace, ze jazda staje sie koszmarem a nie przyjemnoscia - bezczelnym wyciaganiem pieniedzy z kieszeni uzytkownikow drog w celu ratowania kulejacego budzetu panstwa rzadzonego przez nieudacznikow.
  • ~georgeee
    (2012-11-07 20:53)
    mysle ze ktos z rodziny panow poslow ustalajacych takie przepisy wlasnie rozkreca interes zwiazany z tymi przepisami

    chyba w tym sejmie nasi poslowie sie bardzo nudza ciekawe jaka jeszcze glupote wymysla zeby zasilis budzet panstwa
  • ~prowincjusz
    (2012-11-04 22:09)
    przykładowo 12 grudnia gogz 13 temperatura +1 i nie dostane mandatu a za ok 4gosz temperatura -2 i już mam mandat te buraki z sejmu są chore jak cały ten bałagan ja zarabiam 1200zł mam rodzine na utrzymaniu i stare 14letnie auto do pracy mam 35km niech te buraki z sejmu doprowadzą do tego żeby PANOWIE ZACZĘLI NAM LEPIEJ PŁACIĆ ZA WYKONANA PRACĘ WTEDY NAPEWNO BĘDZIE WIĘKSZOŚĆ SPOŁECZEŃSTWA STAĆ NA NOWE OPONY ZIMOWE ja mam do wyboru albo utrzymanie rodziny albo opony jako mąż i ojciec 3dzieci wybieram rodzinę
  • ~zwinnyborsuk
    (2012-10-28 20:51)
    Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę, że opony zimowe na mokrej nawierzchni są mniej bezpieczne niż letnie - gorzej odprowadzają wodę, a przecież w okresie od listopada do marca często się zdarza deszczowa pogoda. Jakie to bezpieczeństwo? Chodzi tylko o wyciągnięcie kasy. Tak samo jest z temperaturą 7 stopni - nie ma dowodów na to, że akurat poniżej tej temperatury zimówki są bardziej bezpieczne - to tylko hasła reklamowe.
  • ~krzysiek
    (2012-10-27 22:47)
    sam jestes burak ciolku
  • ~mam zawsze zimówki
    (2012-10-26 07:27)
    jak stać was na samochód to i na opony
  • ~rafal
    (2012-10-23 22:04)
    dziury by połatali i koleiny zlikwidowac wtedy bedzie bezpiecznie a nie opon sie czepiac buraki
  • ~niki
    (2012-10-23 18:07)
    posłowie RP naprawdę starają się ze wszystkich sił żeby nazywać ich bez pierwszej literki:)))" jak będzie plus to nie dostanę mandatu...no rewelacja poprostu; " szefie nie da rady przyjechać do robota, temperatura spadła do -1 C."
  • ~mała
    (2012-10-23 15:31)
    oj ludziska. A pamiętacie zeszłą zimę?! Temperatura na plusie była do stycznia. A jeśli chodzi o przyczepność, to letnie też są dobre do średniej dobowej +5 o ile nie ma na drodze białego puchu.
    Rząd, to rząd z kogoś kasę musi zdzierać, podatków już nie podniosą, akcyza na benzynę i tak wysoka, splanie w autkach podnieśli, bo całoroczną jazdę na światłach wymyślili, to teraz się wzięli za kółka. Aż strach myśleć co będzie kolejne "dla naszego bezpieczeństwa".
  • ~ADAM SOKOŁOWSKI
    (2012-10-23 13:34)
    I bardzo dobrze !!! bezpieczeństwo jest ważne !!! i w du*** MAM TYCH CO cwaniakują i piszą że jak ciepło to bezsensu... wasza mentalność jako ludzi jest na poziomie rusków a nie krajów ucywilizowanych !!! a dla jasności właściwości dobrej gumy opona zimowa ma do 3 lat od produkcji i w temperaturach poniżej 7 stopni C czasami nawet poniżej 10 :) więc wskażcie mi ile dni od 1 listopada do 1 marca ma powyżej 10 stopni C ? na palcach jednej ręki mogę policzyć.. a jeśli chodzi o opony letnie to nawet przy 7 stopniach w dzień opona letnia jest twarda ponieważ następuje zjawisko przymrozków... a jak was nie stać na opony to przesiądźcie się na rower albo MZK
  • ~drajwer
    (2012-10-21 18:13)
    czysta głupota nabijanie kieszeni złodziejom niech sie zajmom drogowcami których co rok zima zaskakuje bedom jeżdzili tylko ci co ich stać na opony ludziom niech dadzom zarobić a pużniej durne pszepisy wymyślali złodzieje.
  • ~pixi
    (2012-10-21 12:05)
    w komunie było o wiele lepiej !!!
  • ~bogdan
    (2012-10-16 21:25)
    ja powiem tylko jedno,obecnie nie ma zadnej mozliwosci ,jak wymienic opony na zimowe,nie mniej jednak trzeba stwierdzic ,ze podle zdzierstwo rzadu i szukanie na chama pieniedzy,dosiega zenitu...500 zlotych kary za brak zimowek to 30 procent polskiej zdechlej pensji,,,s...yny.
  • ~NoName
    (2012-10-16 08:04)
    Jak ktoś nie umie jeździć w zimie to autko proszę pozostawić w garażu lub na parkingu. Kiedy bylo tylko D124 i jakoś problemu nie było - po prostu kierowcy mieli rozum tam gdize trzeba a rząd nie zajmował się pierdołami pokroju "zmuszanie do wymiany" w "trosce o kierowce". Świat Orwella Szanowni Państwo
  • ~biedny
    (2012-10-14 19:37)
    To wyciąganie pieniędzy od kierowców.