Impreza ma charakter sportowo-turystyczny i jest organizowana od 1930 r. Pasjonaci motoryzacji - głównie policjanci - spotykają się, aby wymieniać poglądy i poznać urokliwe miejsca.

Reklama

"Program zlotu został tak opracowany, by jego uczestnicy zobaczyli najpiękniejsze zakątki Grudziądza i poznali nasz region. We wtorek uczestnicy będą przez cały dzień docierać do Grudziądza i wieczorem zostaną uroczyście powitani na Rynku" - powiedział Marek Sikora, wiceprezydent Grudziądza i przewodniczący komitetu organizacyjnego Zlotu Gwiaździstego.

W ramach imprezy, która rozpoczyna się we wtorek i potrwa do soboty, zorganizowany zostanie Kongres oraz Mistrzostwa Europy stowarzyszenia International Police Motor Corporation, jak również liczne wydarzenia kulturalne i turystyczne. Do Grudziądza przyjedzie ponad 500 uczestników z całej Europy.

W zlotach biorą udział m.in. pracownicy policji, straży celnej, wojsk ochrony pogranicza, straży więziennej, żandarmerii wojskowej oraz członkowie stowarzyszeń sportowych tych organizacji.

"Grudziądz uczestniczył w 65. Międzynarodowym Zlocie Gwiaździstym Policji, który odbywał się w ubiegłym roku w Rosji. Delegacja miasta uroczyście przejęła tam sztandar stowarzyszenia International Police Motor Corporation jako organizator imprezy w 2012 r." - przypomniał prezydent Grudziądza Robert Malinowski.

Reklama

Zlot zmotoryzowanych policjantów i przedstawicieli innych służb mundurowych w Grudziądzu będzie czwartą edycją tej imprezy organizowaną w Polsce. Dotychczas uczestnicy zlotów gościli w Gdańsku (2009 r.) i dwukrotnie w Toruniu (1994 i 2004 r.).