Kia sorento drugiej generacji to największy SUV koreańskiej marki jaki jest dostępny w Europie. Od debiutu w 2009 roku kierowcy na całym świecie kupili 620 tys. sztuk tego modelu. Podobno projektanci zanim zabrali się za modernizację przeczytali uwagi kierowców…

Reklama
Kia sorento / KIA

Efekt? Odmłodzone sorento dostanie nowe reflektory przednie ze światłami pozycyjnymi w technologii LED (diody LED będą świecić także w tylnych lampach). W przeprojektowanym zderzaku przednim osadzono nowe, pionowe światła przeciwmgłowe. Kierowcy będą mogli wybierać z szerszej palety felg aluminiowych - pojawił się rozmiar 19 cali.

Co nowego pod maską? Inżynierowie są oszczędni w słowach - przyznają jedynie, że kierowcy dostaną "wydajniejsze jednostki napędowe o najniższym w tej klasie pojazdów zużyciu paliwa i emisji spalin".

Kia sorento / KIA

Na pokładzie pasażerów mają otaczać większe powierzchnie materiałów przyjemniejszych w dotyku. Kierowca dostanie nowy zestaw wskaźników LCD plus zmienioną konsolę centralną z 7-calowym wyświetlaczem.

Bajery? Na liście mamy m.in. czarną i beżową skórzaną tapicerkę, panoramiczne okno dachowe (bez centralnej belki) z elektryczną zasłoną także może się przydać. Jak szaleć to szaleć :) Auto w sprzedaży pojawi się jesienią 2012 roku.