"Junior"? Nie. "Allegra"? Też nie! Jak się dowiadujemy nowy mały samochód marki Opel zostanie nazwany… adam.

Reklama

http://www.youtube.com/watch?v=Wy6Y_6mO_N0

Naszym zdaniem to jasny hołd złożony założycielowi tej niemieckiej firmy - przypominamy, że 150 lat temu Adam Opel w Rüsselsheim w Hesji, założył przedsiębiorstwo, które początkowo produkowało maszyny do szycia, a następnie rowery. W 1899 rozpoczęto produkcję samochodów. Dziś Opel należy do rodziny General Motors.

Ale wróćmy do adama - tego na czterech kołach ;) Jak zapewnią wtajemniczeni pod maskowaniem kryje się sportowy wygląd trzydrzwiowej karoserii. Auto ma prezentować się muskularnie, nowocześnie. Od przedniego do tylnego zderzaka nowość Opla będzie mierzyć 3,7 m.

Zdaniem ekspertów Opla nazwa wpada w ucho, jest jednoznacznie kojarzona i nie da się jej zapomnieć. Co ważne brzmi niemal identycznie w każdym języku…

Inne / Gerhard Graef

Samochód ma być postrzegany jako miejskie auto klasy premium. Swoimi możliwościami powinien podbić serca młodych kierowców. Adama będzie można spersonalizować wewnątrz i na zewnątrz tak jak tylko tego dusza zapragnie - także w trakcie użytkowania - powiedział portalowi dziennik.pl Przemysław Byszewski, szef biura prasowego General Motors Poland.

Kiedy oficjalnie? Jeszcze w 2012 roku. Opel adam pierwszy raz publicznie wystąpi w czasie wrześniowego salonu samochodowego w Paryżu.

W Polsce nowy opel adam zadebiutuje na początku 2013 roku - zapowiedział Byszewski. Konkurencja? Fiat 500, VW up! i inne...