Policja chwali się, że już niebawem na drogach całego Mazowsza będzie można zobaczyć najnowsze radiowozy mazowieckiej policji. Tym razem w mundur wskoczył hyundai i30 - takimi autami będą jeździć policjanci z "drogówki" i "patrolówki". Pojazdy powiększą tabor samochodowy KWP w Radomiu.

Reklama
policja.pl

Pojazd tej marki już jeździ po drogach powiatu garwolińskiego. Radiowóz będzie patrolował teren gminy Trojanów. "Są to auta dostosowane do specyficznych warunków, jakim muszą sprostać w służbie "mundurowym". Nie wystarczy tylko oznakowanie auta i wyposażenie w sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Konieczne jest zamontowanie specjalistycznego wyposażenia jak chociażby środki łączności, które zapewnią właściwe wykonywanie zadań przez funkcjonariuszy." - opisują policjanci.

policja.pl

Podobne radiowozy dostaną policjanci z Płocka, Kozienic, Wyszkowa, Sierpca, Mławy i Pionek. Każdy z zakupionych hyundai i30cw to kombi. Auta wyposażone między innymi w 6-biegową skrzynię biegów i silniki wysokoprężne o pojemności 1582 cm sześciennych, które generują moc 115 koni mechanicznych.