Samochód w kształcie rakiety na kołach to pomysł na zmniejszenie o połowę masy, mocy, oporu aerodynamicznego i zużycia paliwa oraz liczby opon zużywanych przez prototypowe pojazdy startujące w wyścigu na Le Mans przy jednoczesnym utrzymaniu prędkości i osiągów.

Reklama
Inne

Jednym z elementów tej układanki są właśnie opony. Do tego wynalazku ogumienie dostarczy Michelin - rozmiar opon to 10/58-15 (przód) i 31/62-15 (tył).

Czterokołowy prototyp DeltaWing jest oparty na trójwierzchołkowej bryle z wąsko rozstawionymi kołami na przedniej osi, szeroko rozstawionymi kołami na tylnej osi i znacznie obniżonym współczynniku oporu aerodynamicznego. Testowanie pojazdu na torze ma się rozpocząć pod koniec 2011 roku.

Inne

"Pozycja startowa nr 56" na Le Mans to specjalne zaproszenie Automobile Club de l'Ouest, organizatora corocznego 24-godzinnego wyścigu. Pojazd startujący z 56. pozycji na liście startowej może stanąć do wyścigu poza standardowymi klasyfikacjami technicznymi.

80. edycja 24H Le Mans odbędzie się w dniach 16-17 czerwca 2012 roku na torze Circuit de la Sarthe o długości 8,47 mili, położonego ok. 90 km na południowy zachód od Paryża.