Zdrożeje przegląd auta! Ceny z kosmosu

| Aktualizacja:
X

Złe wieści dla kierowców! Chcesz jeździć samochodem - płać i płacz. W górę strzelą opłaty za rejestrację i przeglądy pojazdów. O ile? Ta podwyżka to prawdziwy szok!

psav

Zanosi się na zmiany w rejestracji pojazdów. Nowy projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Infrastruktury ma być głosowany w Sejmie jeszcze w tym roku. Zgodnie z nim zmienią się opłaty za rejestrację. Zostaną podniesione po raz kolejny - poprzednią podwyżkę mieliśmy w lutym - czytamy w Polska The Times.

Kierowców czeka prawdziwy szok cenowy! Dziś za wydanie dowodu rejestracyjnego płacimy 48 zł, a po podwyżce będzie to kosztowało ponad dwa razy więcej bo 110 zł. Nowe tablice rejestracyjne kosztują aktualnie 80 zł, a po zmianach razy dwa czyli aż 160 zł.

Podrożeją również badania techniczne. Ich cena, w zależności od rodzaju pojazdu i zakresu badania, wahać się będzie od 100 zł do 500 zł (obecnie od 62 zł do 176 zł).

Podwyżki najbardziej odczują kierowcy, którzy kupią sobie używany samochód bowiem po podliczeniu wszystkich wydatków do jego ceny trzeba będzie doliczyć nawet 600 zł.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: Polska The Times
  • ~Tadf
   2010-09-09 20:36
   Czy naprawde nikt nie jest w stanie pomyslec bez emocji, po ludzku. Wszyscy chca podwyzek, skad na to brac? Na calym swiecie uslugi drozeja, a Polska nie jest pepkiem swiata. Oplaty za samochody w Polsce byly bardzo niskie w porownaniu z innymi krajami i pora to zmienic. Jak cie nie stac na oplaty, to jedz autobusem... Czy kazdy musi miec samochod ? Moze paru idiotow bedzie mniej na drodze i przez to bedzie bezpieczniej ?
  • ~winczorek
   2010-09-09 20:40
   Donek - HUUURA !
   Bronek HUUUURA !
   A na h-j nam ta kultura
  • ~ike
   2010-09-09 20:50
   Polacy wybrali PO, wiec trzeba jakos utrzymać urzędnicza świtę pani Hanny Gronkiewicz Walzzzz.
   A od koryta się łatwo nie odrywa...
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.