Zdrożeje przegląd auta! Ceny z kosmosu

2010-09-09 09:22 | Aktualizacja: 16:14

(Fot. Ronald Frommann / Inne)

Złe wieści dla kierowców! Chcesz jeździć samochodem - płać i płacz. W górę strzelą opłaty za rejestrację i przeglądy pojazdów. O ile? Ta podwyżka to prawdziwy szok!




fot. Inne aut. Oliver Tjaden

Zanosi się na zmiany w rejestracji pojazdów. Nowy projekt ustawy przygotowany w Ministerstwie Infrastruktury ma być głosowany w Sejmie jeszcze w tym roku. Zgodnie z nim zmienią się opłaty za rejestrację. Zostaną podniesione po raz kolejny - poprzednią podwyżkę mieliśmy w lutym - czytamy w Polska The Times.

Kierowców czeka prawdziwy szok cenowy! Dziś za wydanie dowodu rejestracyjnego płacimy 48 zł, a po podwyżce będzie to kosztowało ponad dwa razy więcej bo 110 zł. Nowe tablice rejestracyjne kosztują aktualnie 80 zł, a po zmianach razy dwa czyli aż 160 zł.

Podrożeją również badania techniczne. Ich cena, w zależności od rodzaju pojazdu i zakresu badania, wahać się będzie od 100 zł do 500 zł (obecnie od 62 zł do 176 zł).

Podwyżki najbardziej odczują kierowcy, którzy kupią sobie używany samochód bowiem po podliczeniu wszystkich wydatków do jego ceny trzeba będzie doliczyć nawet 600 zł.






Źródło: Polska The Times
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 77
1 2 3 4 ... 8 starsze
  • ~danhen2012-03-02 04:24

    w/w Żyję już dość długo ale takiego bełkotu i niewiedzy jeszcze nie spotkałem.
    Zadłużyć kraj po uszy i to w przeciągu paru lat? W latach 50 tych żyło się lepiej niż teraz.Popytaj starszych i nie wypisuj głupot.

  • ~Genowefa P.2011-03-01 22:12

    Gratuluję wszystkim którzy wybierali pijar PO,
    zupełnie tak samo będziecie się czuli jak ten co kupił konia za źrebaka,
    a okazało się,ze stara szkapa.
    Nauczka jest taka: nie trzeba bezkrytycznie czytać prasę i słuchać bełkotu
    polityków bo to ich zwód. Myśleć !
    Zastanowiłam się ilu z zwolenników PO myśli. Odpowiedź: tylko ci którzy z tego mają zysk, kasę, szmal. Ci co te oszukane konie za źrebaki sprzedają.
    Pozdrawiam jedynie myślących.

  • ~rysio akwizytor2011-02-01 18:00

    sami kapitaliści i mohery nie ma na kogo głosować :) tak wszyscy narzekaliście na komunę to ciekawe co teraz powiecie. to dopiero początek. sprywatyzowane będziecie mieli nawet majtki na tyłku:)

  • ~wsciekly2011-01-27 11:49

    precz z PO do worka i do rzeki Tuska i cała reszte

  • ~rambo2010-12-17 16:30

    Dalej wybierajcie złodziei (obiecali Irlandie będziemy ją mieć)

  • ~fantoom2010-12-06 23:48

    NIECH TUSK NIE ZAPOMINA KTO MU JEŚĆ DAJE

  • ~klonek2010-12-05 13:30

    sidem lat nie było powyżki opłat za badania techniczne polazdów a wszysko w tymczasie poszło w dórę

  • ~w/w2010-09-19 13:40

    Jesteście bezmyślnymi dzieciuchami, którzy od zawsze dostawali wszystko pod nos a jak się im coś w końcu zabiera to kładą się na ziemi i tupią nogami!!! Ruszcie swoimi niezwykle lekkimi głowami i weźcie się do roboty, bo powyższa sytuacja nie jest winą tuska i bronka, który swoją drogą nie jest niczemu winny bo go w ogóle nie ma :) Jest to skutek rozstroju naszego Państwa, długoletnich wojen, i późniejszych rządów komunistycznych gdzie staliśmy w miejscu i z rozwojem byliśmy na bakier! Gdy się nagle otworzyliśmy na naszych sąsiadów, wyszliśmy zza pieca zaczęły do nas napływać technologie, motoryzacja i informacje jak u innych jest rewelacyjnie... a zatem chcemy się dostosować, tylko jak? Niedobry sąsiad nie chce nam dać nic za darmo? Więc sami na to zapracujmy!! Podwyższając podatki i opłaty zmusimy zdolnych do większej pracy a nieudacznikom i leniom zagwarantujemy lepszy socjal żeby przeżyli! Ja sam nic nie mam praktycznie, gdyż jestem studentem i osobą pracującą za jakieś grosze, nie otrzymuję żadnej pomocy a wynajem powierzchni mieszkalnej i koszt studiów jest wysoki. Jednakże wiem, że moją ciężką pracą osiągnę wiele, a dlatego, że teraz cierpię moje dzieci być może nie będą musiały!! Nawet dla być może warto walczyć. A podziwiam Donalda Tuska za to, że jest jako jeden z nielicznych zarządzających bardzo bystry a oprócz tego, ideotwórczym ryzykantem!! Jest to tak cenna i rzadka cecha a przecież tak pożądana bo tylko tacy ludzie pociągają nas do przodu!

  • ~meszuge2010-09-19 08:56

    niech nam żyje TUSKOLAND i jego głupi zwolennicy!!!
    To początek podwyżek!
    Nic nie ma darmo. KABARET poPARTAJU KOSZTUJĘ OGROMNE PIENIĄDZE.
    calkowite zadłużenie Polski -3 biliony złotych!!!
    będziemy becalować i to zaraz po wyborach!!!

  • ~"rz"2010-09-15 17:46

    Jeżeli ktokolwiek zapomniał co mówi teoria Darwina no to mamy dziwne wypowiedzi i skojarzenia.
    Kultura każdego społeczeństwa łagodzi tylko czyste prawa przyrody .
    Może wzrost i żołądki można uśrednić ale nie mózgi i koligacje .
    No i przede wszystkim szczęście --- mieć szczęście urodzić się w odpowiedniej chwili i miejscu.

1 2 3 4 ... 8 starsze