Chevrolet dotrzymał słowa - cruze sedan doczekał się rodzeństwa - producent właśnie ujawnił swój kompakt w wersji hatchback z piątką drzwi.

"Cruze okazuje się być prawdziwą historią sukcesu. Sprzedajemy ten model w 70 krajach na całym świecie i niedawno prześcignął on Aveo, nasz najlepiej sprzedający się samochód osobowy." - mówi Wayne’a Brannona, prezes i dyrektor zarządzającego Chevrolet Europe.

"Wersje hatchback odgrywają na wielu rynkach dominującą rolę. Europejski segment samochodów kompaktowych to łącznie około 4,8 miliona pojazdów, czyli ponad 1/4 całego rynku, z czego wersje hatchback stanowią około 65 proc. Dlatego spodziewamy się zwiększenia sprzedaży w szeregu regionów, a jednocześnie wysyłamy sygnał, że Chevrolet stał się poważnym graczem w najważniejszych segmentach w Europie." - zapowiada Brannon. 

Auto na zdjęciach to prototyp jaki będzie gwiazdą Chevroleta w czasie salonu samochodowego w Paryżu. Znając przypadek vana orlando (także zadebiutuje w Paryżu) ujawniony cruze hatchback jest autem bliskim ideału produkcyjnego. Nowość z piątką drzwi wygląda dynamicznie, składnie - jest po prostu ciekawszy od niektórych "blaszanych pudełek" z Niemiec czy Japonii.

Pojemność bagażnika modelu cruze hatchback sięga niemal 400 l. Możliwości urosną po złożeniu dzielonego w proporcji 60/40 oparcia tylnej kanapy.

Nowy chevrolet cruze w wersji 5-drzwiowej wejdzie do sprzedaży w całej Europie w połowie 2011 roku, a jego ceny zostaną podane tuż przed premierą.