Ford tourneo courier to najmniejszy przedstawiciel nowej rodziny tourneo - niebawem na polskim rynku dołączy do tourneo custom i tourneo connect. Trio w komplecie można zobaczyć na wideo prosto z Motor Show w Poznaniu.

Reklama
Ford

Tourneo courier został zbudowany na platformie, którą już wykorzystują fiesta i b-max. Od początku do końca mierzy 4,16 m. Na pokład zabiera pięć osób. Pakowanie mają ułatwić przesuwane tylne drzwi po obu stronach auta. Oparcie tylnej kanapy jest dzielone w proporcji 60/40.

Ford

Nie brakuje skrytek - na liście mamy schowek szufladowy w bagażniku, którego wysokość można regulować, ogromny schowek w konsoli środkowej, gdzie zmieszczą się nawet dokumenty w formacie A4 lub niewielkie laptopy, schowek w podsufitce oraz schowek szufladowy pod fotelem kierowcy. Schowek w środkowej części kokpitu umożliwia przechowywanie, podłączenie oraz ładowanie telefonu lub nawigacji.

Reklama

Nowy ford tourneo courier będzie oferowany z trzema jednostkami do wyboru - turbodiesle 1.5/75 KM i 1.6/95 KM lub litrowy benzynowy doładowany silnik EcoBoost o mocy 100 KM. Sprzedaż tego auta ruszy wiosną 2014. Rywalami nowicjusza będą citroen nemo i fiat qubo.