Klasa B Electric Drive, tak nazywa się prototyp, którym niemiecki producent przyjedzie do stolicy Francji. Co ciekawe ludzie z Mercedesa mówią, że w przyszłości przydomek "Electric Drive" będzie zdobił tylne klapy wszystkich elektrycznych samochodów osobowych Mercedesa, smarta i - uwaga! - także tych ze stajni AMG! Ale po kolei…

Reklama

Prototypowa klasa B na prąd ma być tak samo praktyczna i przestronna jak ten sam model z silnikiem spalinowym.

Koncepcyjna klasa B Electric Drive zasilana jest silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW i momencie obrotowym 310 Nm. Zasięg modelu wynosi 200 km, a litowo-jonowe baterie można ładować z domowego gniazdka 230 V albo przy użyciu terminala szybkiego ładowania 400 V.

Inżynierowie podkreślają, że platforma "Energy Space" na której jest zbudowana klasa B pozwala na zastosowanie różnych źródeł napędu - od silnika spalinowego, poprzez elektryczny, aż po ogniwa paliwowe.

Co ważne klasa B z napędem elektrycznym jest niemal gotowa do produkcji. Mądre głowy ze Stuttgartu zapowiadają rynkową premierę na rok 2014.

Klasa B z wtyczką to nie wszystko… Podczas salonu samochodowego w Paryżu zadebiutują również produkcyjne wersje dwóch innych modeli z napędem elektrycznym. Tu prosimy o wyłączenie komputera osoby przywiązane do spalinowej motoryzacji… Już?

Otóż Mercedes odsłoni w Paryżu model SLS AMG Coupé Electric Drive oraz smart BRABUS electric drive. Świat się kończy? AMG i Brabus jak czajnik?