Ceny benzyny, oleju napędowego oraz gazu LPG zapowiadają najnowsze raporty analityków. Jakie kwoty powitają na stacjach paliw?

– Sugestie poprawy popytu w drugiej połowie roku słychać coraz częściej wśród analityków rynku surowcowego. Wpływać na to może pobudzenie aktywności przemysłowej w Chinach czy początek sezonu wyjazdowego w Stanach Zjednoczonych. Wydaje się zatem mocno prawdopodobne, że wyższe ceny na świecie – a w konsekwencji także i w Polsce – mogą niebawem stać się faktem – ocenili analitycy e-petrol.pl.

Cena benzyny i diesla na stacjach, żegnamy obniżki

Reklama

Ceny diesla w mijającym tygodniu spadały. Jednak już niebawem nastąpi koniec raju i nie należy się już raczej spodziewać zmian w dół.

Reklama

Zmiany rynkowe oraz kurczenie się przestrzeni marżowej, zwłaszcza na dieslu, powoduje, że w nowy miesiąc wejdziemy z nieco mniej zachęcającymi do tankowania cenami – wskazali eksperci.

Tankowanie samochodu na stacji paliw / Tomasz Sewastianowicz
Reklama

Ceny paliw i zwrot akcji, czas na podwyżki cen benzyny

Ceny benzyny w hurcie już szybują. A jak będzie na stacjach paliw? Z najnowszego raportu wynika, że w okresie między 29 maja i 4 czerwca należy spodziewać się co najmniej wyhamowania tendencji spadkowej, a nawet pewnego ruchu w górę.

Tankowanie benzyny na stacji paliw / Tomasz Sewastianowicz

Cena benzyny i diesla, jakie zmiany na stacjach od poniedziałku 29 maja?

Benzyna 95 od poniedziałku 29 maja będzie kosztować w przedziale 6,48-6,60 zł/l czyli o 8 groszy na litrze drożej (w mijającym tygodniu było 6,40-6,52 zł/l). Benzyna 98-oktanowa ma kosztować 7,06-7,18 zł/l. Olej napędowy to stawki na poziomie 6,06-6,19 zł/l. Gaz LPG powinien kosztować 2,95-3,03 zł/l.

Cena benzyny 95 i diesla, nowe stawki od poniedziałku 29 maja (tabela)

Paliwo Cena za litr od poniedziałku 29 maja 2023 roku
Benzyna 95 6,48-6,60 zł/l
Benzyna 98 7,06-7,18 zł/l
Olej napędowy czyli diesel 6,06-6,19 zł/l
Gaz LPG 2,95-3,03 zł/l
Tankowanie samochodu na stacji paliw / Tomasz Sewastianowicz