Dlaczego Orlen odłączył aplikację JustDrive? Spółki zarzucają sobie bezprawne zerwanie umowy

| Aktualizacja:

JustDrive, czyli aplikacja pozwalająca płacić za paliwo za pomocą kodu QR, miała być hitem, ale po dwóch dniach stała się bezużyteczna. Teraz jej twórcy oskarżają Orlen o złamanie umowy. A państwowy gigant paliwowy w oświadczeniu twierdzi, że "model funkcjonowania produktu był inny od uzgodnionego pomiędzy stronami".

wróć do artykułu
 • ~Marcin8788
  (2018-02-16 19:57)
  Typowe zagranie Orlenowskiego państwowego monopolisty, PKP sobie tak samo pogrywa z aplikacjami niezależnych twórców do zakupu biletów i rozkładów jazdy. Jeszcze zniszczą InPost i będzie dobra zmiana pełną gębą. Tylko wysyłać zwykłą paczkę człowiek będzie musiał w godzinach działania poczty gdy sam pracuje i to jeszcze za grube pieniądze. My zwykli ludzie po prostu jesteśmy "niezaradni" i nie wykazujemy "inicjatywy" dlatego mamy żyć z ochłapów rzucanych przez system. Co śmieszniejsze 80% społeczeństwa broni zaciekle socjalizmu i myślenia za obywatela.
 • ~Gizmo
  (2018-02-16 18:23)
  Przecież wiadomo o co poszło - o pieniądze!!! Orlen zauważył, że płacący w ten sposób płacą o 5 gr mniej za każdy litr paliwa, więc Orlen na tym traci!!! Tyle tłumaczeń, a chodzi o kasę! Może chcieli, żeby ta firma pokrywała te 5gr, ale niby z czego, skoro oni czerpali zysk prawdopodobnie tylko z prowizji za transakcję. Swoją drogą to bezsensowne, że taki fajny sposób płatności został pogrzebany z zarodku!!!
 • ~Wszystkie te absurdalne i nikomu niepotrzebne
  (2018-02-17 02:55)
  nowinki zwane "aplikacjami" nadają się jedynie do zaaplikowania swym wymyślaczom w charakterze lewatywy! - Najlepiej z lodem i z piachem! Tak im się wwnętrze oczyści i w makówce rozjaśni, że na stacji benzynowej wysiądą z samochodu, rozprostują kości i sprawdzą ciśnienie w oponach! - Bo z moich obserwacji wynika, że im ktoś ma bardziej wypasionego smartfona - tym więcej mu poświęca uwagi - natomiast jeździ notorycznie na prawie pustych kapciach i kopci z rury jak komora gazowa w niemieckim obozie zagłady!