OC za hybrydę i "elektryka" takie samo jak za auto spalinowe?

| Aktualizacja: Artykuł partnerski

Regułą jest, że dotychczas zakłady ubezpieczeń nie różnicowały stawek ubezpieczenia (istotnie lub w ogóle) ze względu na rodzaj paliwa czy napędu samochodu. Tym bardziej nie czynią tego wobec aut hybrydowych, dla których w większości przypadków silnik benzynowy jest podstawowym źródłem napędu, podczas gdy silnik elektryczny jest jedynie napędem wspierającym. M.in. tę kwestię poruszą goście IX edycji targów Fleet Market.

wróć do artykułu
 • ~raf
  (2017-10-31 10:59)
  Ile zapłacimy i gdzie jest najtaniej warto sprawdzić na kalkulatorze cuk
 • ~impo
  (2017-10-31 17:44)
  a jak ważn jest silnik w przypadku kupowania oc w ubezpieczalniach w których cena składki jest zależna od stylu jazdy?
 • ~tropiceldurniow
  (2018-06-15 22:16)
  W krajach ucywilizowanych (polski proszę do nich nie zaliczać) pojazdy elektryczne lub hybrydy mają przywileje na wjazd do centrum miast, nie płacą za parkingi, mają niższe OC i ubezpieczenie. W wolandii wszystko stoi na głowie: palenie węglem jest OK, jazda dyzlami pochodzących z rynku wtórnego (taki second hand) z wyciętymi filtrami jest COOL, ale już hybryda czy elektryk jest Beee bo do wytworzenia czy eksploatacji zużywa więcej energii którą produkuje się z wungla, a tu brak jest elektrowni jądrowej (uzasadnienie mejscowych Lomonosowych i Newtonów :)). Teraz wielcy geniuszy chcą jeszcze droższego OC dla takich pojazdów :) Ten kraj nigdy nie rozstanie się z wozem drabiniastym bo mętalnie jest upośledzony.
 • ~Józef
  (2018-11-27 15:04)
  Mam samochód z hybrydą ,małe zużycie paliwa w ruchu miejskim jadę na elektrycznym silniku a mimo to płacę OC takie samo jak inne samochody tej samej pojemności,które kopcą i niczym się nie przejmują. Pytanie czy warto dbać o środowisko czy też nie.