Średnia cena benzyny PB95 w czwartek wynosiła 5,33 zł/l i była o 1 gr niższa niż tydzień wcześniej. O 1 gr. spadł też cena mniej popularnej benzyny Pb98 (5,60 zł/l). Podobnie olej napędowy i gaz LPG potaniały o 1 gr do poziomu odpowiednio 5,22 zł/l i 2,64 zł/l. Najwyższe ceny tradycyjnie odnotowano w województwie lubuskim, a najniższe - w dolnośląskim. Podwyżki cen wszystkich benzyn odnotowano w województwie małopolskim, zaś benzyny PB95 w mazowieckim

Reklama

– Spadek cen cen hurtowych pozwolił zniwelować wzrosty z ubiegłego tygodnia – mówi Urszula Cieślak, dyrektor marketingu BM Reflex. – Teraz nastąpiła tam stabilizacja i podobnego scenariusza spodziewamy się w detalu.

Ceny ropy naftowej w Nowym Jorku lekko spadały i są bliskie poziomu najniższego od ośmiu miesięcy. Zdaniem Urszuli Cieślak w hurcie można oczekiwać lekkiej korekty cen w górę na co wpływ ma złoty osłabiający się do dolara. W piątek rano za dolara płacono za niego 3,2464 zł.

– Nic jednak nie wskazuje by czekały nas większe zmiany cen na stacjach – uważa Urszula Cieślak. – Dawno nie było tam tak tanio. Poziom cen paliw jest najniższy od października 2013.

Od jesieni zeszłego roku benzyna potaniała w Polsce średnio o 38 gr, zaś olej napędowy o 47 gr. Jedynie autogaz podrożał o 21 gr.