Jak poinformowali eksperci BM Reflex, za litr benzyny bezołowiowej 95 trzeba zapłacić obecnie średnio 5,84 zł, 5,99 zł za litr benzyny 98, 5,75 zł za litr oleju napędowego i 2,72 zł za litr autogazu LPG.

Reklama

"Ze stabilizacją cen na stacjach będziemy mieć też do czynienia w najbliższych dniach. Wzrost cen na rynku hurtowym sugeruje możliwość nieznacznych podwyżek, ale właściciele stacji w walce o klienta, kosztem swojej marży, mogą powstrzymać się od podnoszenia cen" - napisali eksperci e-petrol.pl w piątkowym komunikacie.

Eksperci biura Reflex uważają, że choć w przypadku rynku hurtowego nie można mówić o stabilizacji cen, to wzrosty rzędu 8 gr na litrze zarówno benzyny, jak i oleju napędowego, nie wpłyną na poziom cen paliw na stacjach w najbliższym tygodniu.

"Ryzyko podwyżek cen na stacjach pojawi się wówczas, kiedy wzrosty na rynku hurtowym będą kontynuowane także w kolejnych tygodniach, czyli ewentualne wyższe ceny paliw moglibyśmy zaobserwować w listopadzie" - czytamy w piątkowym komunikacie biura.

Jak poinformował e-petrol.pl, metr sześcienny benzyny bezołowiowej 95 kosztował w piątek 4555,60 zł i w porównaniu z ubiegłym piątkiem podrożał o 1,7 proc. "W przypadku oleju napędowego wzrost był minimalnie niższy i wyniósł 1,64 proc. Za metr sześcienny diesla w krajowych rafineriach na koniec tego tygodnia płaci się średnio 4548,70 zł" - czytamy w komunikacie portalu.

Reklama