PKN Orlen obniża od piątku hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 12 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 10 zł i podnosi hurtowe ceny oleju napędowego o 3 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Reklama

O korekcie cen detalicznych zdecydują ostatecznie właściciele stacji paliw - w przypadku benzyny może to być spadek o 1 gr na litrze.

Od piątku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 743 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 812 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 520 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 700 zł za tysiąc litrów.

W tym roku jest to 22. obniżka cen benzyny i 46. podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna drożała tam 49 razy, natomiast olej napędowy taniał 20 razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 3 zł i wynosi 4 tys. 470 zł za tysiąc litrów.

Grupa Lotos obniżyła w piątek ceny hurtowe części paliw. Biuro prasowe spółki poinformowało, że o 10 zł na tysiąc litrów spadła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 7 zł na tysiąc litrów obniżono cenę benzyny bezołowiowej 98.

Ceny oleju napędowego Eurodiesel oraz oleju napędowego do celów opałowych Lotos Red pozostały niezmienione.

Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.