Krzysztof Hołowczyc podkreśla, że w miastach będzie coraz więcej motocyklistów, bo więcej użytkowników będzie w ten sposób chciało uniknąć korków. Kierowcę nic nie kosztuje życzliwość i zrobienie miejsca, aby obok mógł przejechać motocykl - zaznacza kierowca rajdowy.

Reklama

Akcję wspiera Komenda Główna Policji. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego podkreśla jednak, że sama życzliwość nie wystarczy. Zarówno kierowcy jak i motocykliści powinni pamiętać o przepisach drogowych. Policjant przypomina, że motocyklista nie może zajmować jednocześnie dwóch pasów jezdni, jechać po linii oddzielającej pasy. Powinien też zachować bezpieczną odległość od wyprzedzanych samochodów i używać kierunkowskazów.

Dobrym zwyczajem jest nie dodawanie mocno gazu w tunelach, aby głośny dźwięk silnika motocykla nie przestraszył kierowców.

Po polskich drogach jeździ już ponad milion motocykli. Akcję "Równi na drodze" zorganizował Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego przy wsparciu Komendy Głównej Policji i Fundacji "Jednym Śladem".