Inauguracyjna impreza odbędzie się w dniach 16 i 17 sierpnia 2012 roku na torze w Poznaniu.

Organizatorzy w czasie dwudniowej imprezy zaproponują poziom 1 i poziom 2, a na kolejnych imprezach zostanie realizowany także poziom 3, poziom 4 oraz indywidualna naukę z trenerem.

Zdaniem instruktorów poszczególne poziomy nauczania w California Superbike School to najbardziej efektywny zestaw ćwiczeń opracowany dla nauki techniki jazdy motocyklem. Szkolenie jest tak przygotowane, abyś zrozumiała, zrozumiał co w czasie jazdy dzieje się z tobą i motocyklem. Na szkoleniu dowiesz się nie tylko tego co i jak należy robić siedząc za kierownicą motocykla, ale także zrozumiesz czego robić nie należy. Twoja jazda stanie się szybsza, pewniejsza i bezpieczniejsza niezależnie od poziomu na jakim jesteś teraz.

California Superbike School założona została w 1980 roku przez Keitha Coda w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej przez kilka lat ten doświadczony zawodnik zajmował się indywidualnym szkoleniem motocyklistów chcących jeździć motocyklem lepiej, zarówno po torze jak i po ulicy. Spektakularne sukcesy dydaktyczne Coda szybko doprowadziły do powstania najlepszej na świecie, funkcjonującej z sukcesami po dziś dzień motocyklowej szkoły techniki jazdy. Była ona odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie zrozumienia różnych aspektów techniki jazdy coraz szybszymi motocyklami sportowymi. Jest nią po dziś dzień. Książki napisane przez Coda o tytułach Twist of the wrist i Twist of the wrist II (w Polsce wydane pod tytułem Przyspieszenie i Przyspieszenie II) stały się bibliami motocyklistów chcących poprawić swoje umiejętności jazdy na motocyklu. 

Więcej informacji na temat California Superbike School w Polsce znajdziecie na stronie www.sbkschool.pl