10 i 11 marca Harley-Davidson powróci na historyczne wiraże Daytona International Speedway, a wraz z nim jedna z największych legend tego toru - Scott "Mr. Daytona" Russell - na rozpoczęcie sezonu wyścigowego 2011 AMA Pro Racing w serii Vance & Hines XR1200, podczas Daytona Bike Weeek.

Reklama

Rekordowy, pięciokrotny zwycięzca wyścigu Daytona 200, były kierowca VR1000 Superbike z fabryki Harley-Davidson i Mistrz Świata Superbike z 1993 roku, Russell pojedzie na modelu XR1200 sponsorowanym przez Harley Owners Group ze swoim ulubionym numerem startowym 4, biorąc udział w pierwszym wyścigu motocyklowym AMA Pro na torze Speedway od 2002 roku, czyli od zakończenia kariery w tej serii.

"Jestem bardzo podekscytowany perspektywą jazdy na jednym z XRów Harleya" - powiedział Russell. "Przeszedłem w ubiegłym roku kilka testów wytrzymałościowych i myślę, że mam jeszcze w baku trochę paliwa. Fajnie będzie pościgać się z resztą chłopaków w Daytonie i, mam nadzieję, dotrzeć do mety jako jeden z pierwszych."

Oparta w większości na fabrycznych motocyklach Harley-Davidson XR1200 wzbogaconych o wyposażenie wyścigowe dostarczane przez sponsora, firmę Vance & Hines, seria przywraca podniecający pomruk silników Harley-Davidson V-Twin w wyścigach AMA Pro Road Racing na torze Daytona po raz pierwszy od zakończenia programu VR1000 Superbike w roku 2001.