Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Oto 11 najdroższych mandatów! Uważaj, bo zapłacisz nawet pięć tysięcy kary

1 maja 2013, 16:38
Funkcjonariusz jest uprawniony do nakładania mandatów w przypadku, gdy schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia. Mandat można otrzymać także, gdy stwierdzono naocznie popełnienie wykroczenia pod nieobecność sprawcy, ale nie ma żadnych wątpliwości co do tego kto jest sprawcą. Jak również, gdy stwierdzono popełnienie wykroczenia za pomocą przyrządu kontrolno-pomiarowego lub urządzenia rejestrującego - mowa tutaj również o fotoradarach. Mandat - przyjąć czy nie?
Funkcjonariusz jest uprawniony do nakładania mandatów w przypadku, gdy schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia. Mandat można otrzymać także, gdy stwierdzono naocznie popełnienie wykroczenia pod nieobecność sprawcy, ale nie ma żadnych wątpliwości co do tego kto jest sprawcą. Jak również, gdy stwierdzono popełnienie wykroczenia za pomocą przyrządu kontrolno-pomiarowego lub urządzenia rejestrującego - mowa tutaj również o fotoradarach. Mandat - przyjąć czy nie? / Agencja Gazeta / Fot. ukasz Cynalewski Agencja Gazeta
Majówka to czas łowów! Nie ma co się czarować - policja, Inspekcja Transportu Drogowego oraz straż gminna wyciągają wtedy cały arsenał fotoradarowy i nie tylko... Zobacz, za co dostaniesz najostrzejsze kary...

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
fotoradar kara policja grzywna mandat

Powiązane

Reklama

Komentarze(11)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Pawel
  2013-05-01 17:45:21
  To chyba konspiracja wlascicieli zakladow pogrzebowych stoi za tak smiesznie niskimi mandatami! Ludzie w Polsce opamietajcie sie bo wszyscy zginiecie!
  0
 • kasztanek
  2013-05-01 20:00:28
  jest YANOSIK, nie ma mandatów ;)
  0
 • Janosik
  2013-05-02 00:27:44
  nawet 20km/h jest za szybko, zamiast kase na sprzed wideoradary, wywaloną, przeznaczyć na poprawę bezpieczeństwa - m.in postawienie w odpowiednich miejscach rond.. tak zwykle tanie rondo... i większych wypadków nie ma, to że się ktoś rozbił o drzewo bo wyleciał z trasy.. tych drzew nie powinno być - samochod powinien zatrzymać się w polu!... wiec nie gadajcie że mandaty cokolwiek zmienią.. zmienią tylko dobre warunki jazdy.. i predkosc podróży - im będzie szybsza (minimum 100km/h średnia pomiędzy warszawą a Krakowem) mogę się założyć że ilość wypadków spadanie prawie do zera...
  0
 • hubert
  2013-05-02 01:33:08
  Ustanowić prawo, to... kilkaset łapek w górę i "połyków" wcześniej. No, komu jest dobrze?
  Gdyby stanowczo zastanowić się nad przyczynami erozji czegokolwiek, to jest jeden komponent, który zawsze występuje. To śmieszność!

  * Czy śmieszny jest niemowlak, w bolesnym trudzie przychodzący na świat?
  * Czy śmieszny jest ojciec, przeprowadzający swoją córeczkę przez jezdnię?
  * Czy śmieszna jest matka rozpaczliwie szukająca swego dziecka?

  Jeśli tak, to do następnego...

  Bywa, że śmieszny jest umundurowany osioł, który twierdzi, że ziemia jest płaska, kobiety odrażające, sztuka bezsensowna i zdecydowanie twierdzi, że popełniłeś wykroczenie (broń Boże przestępstwo, bo wtedy trzeba do sądu)
  Jeżeli - a to właściwie standard - daje się "przekonać" i zapewne czuje wyrzuty sumienia i pójdzie wyspowiadać się w najbliższy piątek!
  0
 • letus
  2013-05-02 01:37:08
  Jedziesz za szybko, więc widać, że spieszysz się... zakończyć życie. Masz do tego prawo! Nikt nie dał ci jednak prawa, do kończenia życia innych.
  0
 • newyorker77
  2013-05-02 01:39:42
  W Stanach jest blisko 280 MILIONOW samochodow, ktorym jest dobrze z kilkunastoma znakami drogowymi. W POlandii jest killanascie mln pojazdow i kilkadziesiat znakow drogowych. A mimo to BURDELITOO nie z tej ziemi, czego dowodem ostatnia chocby majowka i tysiace zatrzymanych po kielichu. czego nie ma w Ameryce. No, ale, coz, to TYLKO Polska, taki bantustan na dalekich obrzezach cywilizacji.
  0
 • zby-szek
  2013-05-05 14:02:59
  Dzięki-między innymi-Janosikom i janosikopodobnym mamy tak dużo wypadków i ofiar śmiertelnych.
  0
 • Erudyta
  2013-05-06 13:14:59
  Ciekawe, ja bym raczej powiedział, że Yanosik sprzyja temu żeby wypadków właśnie nie było, bo ostrzega gdzie należy zdjąć nogę z gazu. A przecież misiaki i inny zwierzyniec ustawiają się tam, gdzie jest podobno niebezpiecznie.
  0
 • kazimierz.
  2013-05-06 22:31:54
  w Ameryce nie ma tylu nietrzeźwych ,czytaj-pijanych kierowcow co e mawPolsce ,,bo po pierwsze dopuszczalna ilość alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy to 09promila a po wtore nie ma czegos takiego jak akcja trzezwosc!
  0
 • lelek
  2013-05-07 06:46:02
  i znów widać zwariowanie ludzi. Płacimy podatki między innymi po to żeby mogły powstawać nowe drogi. Państwo uważa że to mało i robi z nas przestępców. Za szybko jeździmy, jeździmy po kielichu i tylko czekać, aż z innego powodu zacznie się uważać kierowców za przestępców
  0
 • Ksiadz cywil
  2013-05-07 23:35:59
  Jak by Pany chcialy chciec , mozna by porzadek miec ,Pany go nie potrzebuja i na bogate zycie kwestuja .
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama