Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Mandat za odśnieżanie samochodu... wiosną! Zapłacisz nawet 500 zł kary

4 kwietnia 2013, 17:04
Śnieżna aura nie daje za wygraną, wiosny nie widać - rosną wydatki a maleje cierpliwość. Co składa się na koszt zimy i czy można go zmniejszyć? Jak się okazuje wydatki związane z zimą można podzielić na trzy kategorie. "Pierwsza z nich to wydatki ponoszone przez sektor publiczny czyli np. gminy zlecające odśnieżanie dróg. Druga grupa wydatków należy do firm, które tracą czas a więc i pieniądze w związku ze spóźnieniami. Trzecia grupa to oczywiście osoby prywatne np. kierowcy, którzy zimą muszą otoczyć swoje auto szczególną troską" - wylicza Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. Jak przekłada się to na konkretne liczby? Mandat od śniegu?
Śnieżna aura nie daje za wygraną, wiosny nie widać - rosną wydatki a maleje cierpliwość. Co składa się na koszt zimy i czy można go zmniejszyć? Jak się okazuje wydatki związane z zimą można podzielić na trzy kategorie. "Pierwsza z nich to wydatki ponoszone przez sektor publiczny czyli np. gminy zlecające odśnieżanie dróg. Druga grupa wydatków należy do firm, które tracą czas a więc i pieniądze w związku ze spóźnieniami. Trzecia grupa to oczywiście osoby prywatne np. kierowcy, którzy zimą muszą otoczyć swoje auto szczególną troską" - wylicza Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl. Jak przekłada się to na konkretne liczby? Mandat od śniegu? / Skoda
Wiosna - kalendarzowa. Polska zasypana śniegiem - kończy się cierpliwość ale nie kończą się poranne kłopoty kierowców. Jeśli ruszą w drogę nieodśnieżonym samochodem, grozi im 500 zł mandatu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
śnieg zima samochód
Reklama

Komentarze (11)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Planista
  2013-04-10 11:56
  sposób na mandaty to w moim przypadku yanosik w telefonie. No a samochód warto odśnieżać choćby po to żeby ładnie wyglądał.
  0
  zgłoś
 • Pocałujcie mnie w ( ! )
  2013-04-06 03:00
  Nie ma paragrafu za nieodśnieżenie auta. MO może pocałowac w ( ! )
  0
  zgłoś
 • kulas
  2013-04-05 15:57
  bzdura !!! jeżdżą nieodśnieżonymi, spada śnieg na szybę innym samochodom, a policja nic.. a i jeszcze coś NC+
  0
  zgłoś
 • MarcinBRzeznik
  2013-04-05 14:37
  Ps: wiele razy tej zimy widziałem też naszych ukochanych stróżów prawa jadących autem z wielką czapą śniegową na dachu, tylnej klapie, rejestracji... jaki to jest przykład dla reszty?
  0
  zgłoś
 • MarcinBRzeznik
  2013-04-05 14:35
  Ja swoje auto odśnieżam zawsze, i to dokładnie, nienawidzę jechać autem na którym gdziekolwiek "wisi" śnieg, jeżdżę i busem i osobowym, ale zawsze też staram się oczyścić dach.
  Co do ciężarowych aut-ich kierowcy mają cholernie ciężko "zwalić" ten śnieg z plandeki (czy czym tam jadą), ale na pewno są na to jakieś sposoby, tylko się nie zawsze chce, a potem jest heca...
  0
  zgłoś
 • EMERYT HK
  2013-04-05 11:25
  Tyle im - pismakom - w uszy się naleje, a oni ciągle to samo. Tytułu ni pies ni wydra. Mandat za odśnieżanie, czy za niedośnieżenie samochodu ?. A w Polsce chcą walczyć o poprawność polszczyzny. To z nich młodzi biorą przykład i piszą niby po polsku ale angielskim alfabetem. I domyślaj się człowieku o co mu chodzi.
  0
  zgłoś
 • Willy
  2013-04-05 09:58
  Piśmidło to mało ... co za tytuł , sugeruje zupełnie nieprawdziwe wiadomości ,,, imbecyle , ********* , wypchajcie się z takim pisaniem
  0
  zgłoś
 • mig
  2013-04-05 07:39
  kupno i instalacja opon zimowych to minimum 1000 zł, a nie 500. Chyba że redaktor zakłada najtańsze chińczyki, które są loterią ... nie, takie opony to rosyjska ruletka - jak trafi się trefna, to grozi utratą życia kilku użytkowników ruchu drogowego
  0
  zgłoś
 • A za co w Polsce policyjnej Tuska nie grozi mandat
  2013-04-04 18:17
  Zapisał Tusk w budżecie dochód 1,5 mld zł z mandatów!
  0
  zgłoś
 • MA
  2013-04-04 18:15
  Szkoda, ze nie napisano o kierowcach ciężarówek. Jadąc z Polski do Belgi, jeszcze w Polsce z jadącej przedemną ciężarówki zleciały wielkie kawały lodu. gdyby spadły na samochód na pewno wybiłyby szybę lub zniszczyły nadwozie. W Niemczech powtórzyło się to kilka razy. Dziwne, że lód spadał tlko z ciężarówek z polskimi numerami rejestracyjnymi.
  0
  zgłoś
 • anty sól
  2013-04-04 17:37
  a nikt nie wycenia ile ucierpi przyroda każdy chce soli
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama