Tunel w Sulejówku zamknięty, kierowca tira uszkodził przęsło

Sulejówek, ul. Piłsudskiego - to tam ok. piątej nad ranem kierowca samochodu ciężarowego nie zmieścił się pod przęsłem tunelu otwartego pod koniec 2023 roku. Ładunek przewożony na platformie zahaczył o konstrukcję przejazdu.

Duże utrudnienia dla kierowców (WIDEO)

Reklama

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zdecydował o całkowitym zamknięciu tunelu dla samochodów i pieszych z wyjątkiem pojazdów uprzywilejowanych.

Reklama

- Najprawdopodobniej ta konstrukcja betonowa będzie zdemontowana dlatego, że stwarza zagrożenie dla pojazdów - zapowiedział Remigiusz Górniak, wiceburmistrz Sulejówka. - W miejsce tej konstrukcji mamy pomysł, żeby ustanowić tymczasowe rozpory stalowe, dwie sztuki. Jeżeli wszystko się uda, to być może w ciągu tygodnia wykonamy te pracy i udrożnimy ruch - dodał.

Tunel w Sulejówku zamknięty / Materiały prasowe

Nowy tunel w Sulejówku - 90 m za 80 mln zł

Tunel w Sulejówku oddano do użytku kierowców pod koniec listopada 2023 roku. Przejazd ma ok. 90 m długości. Inwestycja kosztowała ponad 80 mln zł.

Uszkodzony tunel w Sulejówku. Czy jeżdżą pociągi?

Tunel zastąpił kolizyjny przejazd kolejowy i powstał w miejscu jednego z najruchliwszych przejazdów kolejowych w kraju. Zdaniem PKP PLK zdarzenie nie ma wpływu na ruch kolejowy.

– Samochód uderzył w przęsło, które nie znajduje się bezpośrednio pod torami. Pociągi jeżdżą zgodnie z rozkładem jazdy – poinformowała spółka kolejowa.