Jak przekazała PAP kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, do zdarzenia doszło o godz. 3:40 w Żukowie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że strażacy ochotnicy z Żukowa jechali do śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Małkowie. Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP - relacjonowała.

Reklama

Dodała, że na miejscu pracują policjanci z Kartuz oraz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Reklama

Skierowany został na miejsce policyjny psycholog, który udziela wsparcia uczestnikom wypadku oraz osobom, które biorą udział w akcji ratowniczej. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenie na czas pracy grupy dochodzeniowo-śledczej śledczej oraz wyznaczają objazdy. Centrum Żukowa do miejscowości Miszewo jest zamknięte na czas działań służb. Policjanci zorganizowali objazd przez miejscowość Pępowo - podała Karina Kamińska.

Policjanci wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności tragicznego wypadku.

Hołd dla strażaków

Z ogromnym smutkiem przyjąłem inf. o tragicznym wypadku druhów OSP Żukowo, w którym zginęło dwoje druhów. Składam kondolencje i wyrazy współczucia. Proszę, dziś o godz. 18.00 we wszystkich jednostkach #PSP i #OSP, oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi - napisał na TT Andrzej Bartkowiak, komendant główny PSP.